تست همراه اول

سرویس خبر
24 تیر 1393 ساعت 16:57
40 نظر

 

زمان راه اندازی اینترنت نسل سوم ایرانسل اعلام شد

: به نظر می رسد روز به روز به زمان راه اندازی اینترنت نسل سوم توسط دو اپراتور اول و دوم کشور نزدیک می شویم. امروز در مراسم راه اندازی رومینگ ملی، زمان احتمالی راه اندازی اینترنت نسل سوم اپراتور دوم کشور توسط وزیر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شد.

: به نظر می رسد روز به روز به زمان راه اندازی اینترنت نسل سوم توسط دو اپراتور اول و دوم کشور نزدیک می شویم. امروز در مراسم راه اندازی رومینگ ملی، زمان احتمالی راه اندازی اینترنت نسل سوم اپراتور دوم کشور توسط وزیر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شد. 

 

 

به گزارش و به نقل از خبرگزاری مهر، محمود واعظی صبح امروز در مراسم راه اندازی فاز نهایی رومینگ متقابل بین اپراتورهای موبایل گفت: در مراسم راه اندازی فاز نخست رومینگ ملی از اپراتورهای موبایل خواسته بودیم که تعرفه هایشان را کاهش دهند و بیشتر رعایت حال مردم را کنند بر این اساس دو اپراتور تعرفه های خود را کاهش دادند که در اینجا از این اپراتورها تقدیر و تشکر می کنم.

 
وی با تاکید بر اینکه باید سرویس و خدمات بهتر با تعرفه پایین تر به مردم بدهیم، در مورد اینترنت نیز گفت: با کاهش 35 درصدی نرخ پهنای باند قصد داشتیم مردم بتوانند با 20 درصد کاهش قیمت اینترنت بخرند. بر این اساس این مصوبه توسط اغلب شرکت های اینترنتی اجرایی شده است و تنها 2 شرکت هستند که با روش های مختلف می خواهند این مصوبات را اجرایی نکنند. از رگولاتوری می خواهیم در این زمینه اقدامات لازم را به عمل آورد.
 

یکی از اپراتورها برای اجرای طرح ترابردپذیری تمایل ندارد

 
واعظی با تاکید بر اینکه روش تعرفه گذاری باید تغییر کند، افزود: مردم باید بر اساس نیازشان حق انتخاب داشته باشند. باید اپراتورها بسته های مختلف به مردم ارائه دهند تا بر اساس میزان خدمت و کیفیت، قدرت انتخاب داشته باشند.
 
وی ادامه داد: طرح رومینگ ملی را مقدمه ای می دانیم برای قدم بعدی که همان طرح ترابرد پذیری شماره ها است به این معنی که کاربران با حفظ شماره خود می توانند اپراتور بهتر و با کیفیت تر را که تعرفه مناسب تری نیز دارد انتخاب کنند.
 
وزیر ارتباطات افزود: شنیده شده که یکی از اپراتورها رضایت انجام این کار را ندارد که از همین تریبون اعلام می کنیم که ما این کار را حتما انجام خواهیم داد.
 

اگر مصوبات را رعایت نکنید مجوز 3G نخواهیم داشت

 
واعظی با تاکید بر اینکه قطعا نسل سوم موبایل را در نیمه دوم امسال عرضه خواهیم کرد، گفت: مذاکرات با اپراتورهای موبایل از چندماه قبل آغاز شده و در این راستا دنبال رفع محدودیت های اپراتور رایتل هستیم.
 
وی ادامه داد: سازمان تنظیم مقررات بر اساس دستورالعمل کمیسیون تنظیم مقررات در حال مذاکره با اپراتورهای موبایل است که بر اساس اعلام این سازمان با یکی از اپراتورها کارها خوب پیش می رود.
 
واعظی گفت: بر این اساس پیش بینی می شود که در روز 12 مرداد ماه جاری که سالروز تحلیف ریاست جمهوری است این اپراتور آمادگی دارد به صورت آزمایشی و پایلوت در چند نقطه تهران نسل سوم موبایل را به اجرا دربیاورد و چنانچه این فاز آزمایشی خوب پیش رفت اول شهریورماه پروانه واگذاری خدمات نسل سوم موبایل را به این اپراتور خواهیم داد.
 
وزیر ارتباطات خطاب به یکی از اپراتورها که مصوبات اجرایی شدن این پروژه را رعایت نمی کند، گفت: بدانید که اگر اپراتور به هر میزان نیز هزینه کرده باشد اما مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات را رعایت نکند قطعا به آن اجازه واگذاری نسل سوم موبایل را نخواهیم داد. اگر فشار هم بیاورند وزارتخانه پروانه ای در این زمینه صادر نخواهد کرد.
 
واعظی گفت:در رومینگ ملی به دنبال تعامل میان شبکه اپراتورها هستیم و اپراتورها نباید در این شبکه مزاحم یکدیگر باشند.
 
وزیر ارتباطات در مورد نسل چهارم تلفن همراه نیز گفت: برای این پروژه و امکان سنجی اینکه بخواهیم از  ورود اپراتور چهارم به این پروژه استقبال کنیم در دستور مطالعه قرار گرفته و برای آن مشاور انتخاب کرده ایم تا بازار آینده و اینکه ورود یک اپراتور دیگر به بازار گنجایش دارد یا خیر را بررسی می کنیم که به نظر می رسد این موضوع 5 ماه زمان می برد.
 
 
بنابراین از امروز کاربران ایرانسل و همراه اول می توانند در گوشی خود، اپراتور دیگر را انتخاب و از آنتن آن اپراتور استفاده کنند و از تاریخ 12 مرداد کاربران ایرانسل در تهران به صورت آزمایشی اینترنت نسل سوم ایرانسل را امتحان خواهند کرد و از شهریور شاهد راه اندازی اینترنت 3G ایرانسل در سراسر کشور خواهیم بود. نظر شما درباره این اتفاق چیست؟ 
 
 


  24 تیر 1393
40 نظر
4.70
  30 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری