تست همراه اول

سرویس خبر
18 تیر 1393 ساعت 10:25
17 نظر

 

بلک بری سعی در توجیه ظاهر مربعی شکل و بزرگ گوشی جدید خود دارد

نویسنده مهمان: اگر شما هم با ما هم عقیده هستید، احتمالا واکنش تان نسبت به رونمایی گوشی هوشمند جدید بلک‌بری خیلی جالب نیست! چرا در سال 2014 باید دستگاهی به این بزرگی با خودمان حمل کنیم؟

نویسنده مهمان: اگر شما هم با ما هم عقیده هستید، احتمالا واکنش تان نسبت به رونمایی گوشی هوشمند جدید بلک‌بری خیلی جالب نیست! چرا در سال ۲۰۱۴ باید دستگاهی به این بزرگی با خودمان حمل کنیم؟
ماه گذشته بود که بلک‌بری خبر از گوشی جدید خود به نام BlackBerry Passport داد و اعلام کرد که آن را در ماه سپتامبر روانه بازار خواهد کرد. اما نکته قابل توجه در مورد این گوشی ظاهر عجیب آن بود که بعضا انتقادهایی را نیز به همراه داشت.
 

خوشبختانه شرکت بلک‌بری توضیحاتی را در وبلاگ‌اش در اینباره منتشر کرده ‌است و در آنجا اینطور استدلال می‌کند که شکل مستطیلی اغلب گوشی‌های هوشمند برای دیدن ویدیو و فرستادن پیغام مناسب است اما برای کار اصلا مناسب نیست. صفحه نمایش مربعی ممکن است عجیب به نظر برسد، اما برای کار با مستندات و متون بسیار مناسب است زیرا لازم نیست شما صفحه نمایش را برای خواندن یک برنامه بزرگ و گسترده با سطر و ستون‌های زیاد یا برای نوشتن یک متن طولانی، زیاد بالا و پایین (اسکرول) کنید. همچنین وجود صفحه کلید سخت‌افزاری رابط کاربری را از تغییر اندازه در اثر باز و بسته شدن کیبورد مصون نگه می‌دارد.
این ظاهر عجیب و غیرمعمول احتمالا فقط برای کاربران پر و پا قرص بلک بری جالب به نظر می‌رسد. می‌توان گفت گوشی‌های هوشمند خیلی بزرگ و پهن به طورکلی شانس خوبی در بازار نداشته‌اند و در حال حاضر گوشی‌هایی با طراحی طولی بلند بیشتر مورد علاقه‌ی مصرف‌کنندگان هستند. به عنوان مثال سری Vu گوشی‌های LG (با نام مستعار intuition) در خارج از کشور سازنده‌اش یعنی کره‌جنوبی علاقه مندان زیادی را به خود جذب نکرد.
به هرحال بلک‌بری برای رقابت لازم است توضیحات بیشتر و کامل‌تر به کاربرانی که هم‌اکنون گوشی‌های خود را به راحتی در دست و جیب خود حمل می‌کنند بدهد.
 


  18 تیر 1393
17 نظر
3.64
  39 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری