تست همراه اول

سرویس خبر
1 فروردین 1393 ساعت 13:19
7 نظر

 

پتنت جدید اپل برای مدیریت مصرف باتری آیفون بر اساس رفتار کاربر

اگر شما هم از کاربران یک آی‌دیوایس نظیر آیفون باشید شاید گاهی با کمبود میزان شارژ باتری مواجه شده باشید. اما به نظر می‌آید اپل سعی دارد با پتنتی جدید ضعف باتری‌های خود را مرتفع سازد.

اگر شما هم از کاربران یک آی‌دیوایس نظیر آیفون باشید شاید گاهی با کمبود میزان شارژ باتری مواجه شده باشید. اما به نظر می‌آید اپل سعی دارد با پتنتی جدید ضعف باتری‌های خود را مرتفع سازد. 

 

شما چند بار در روز آیفون خود را به شارژر متصل می‌کنید؟ آیا در طول روز رنگ لوگوی باتری در آیفون‌تان به رنگ قرمز در می‌آید؟ به نظر می‌رسد اپل برای حل این مشکل راه حل جدیدی را اندیشیده است. به گزارش اداره ثبت اختراع و نشان تجاری آمریکا، اپل پتنتی جدیدی با نام " حدس زدن رفتار کاربر از روی میزان باتری و روند شارژ " ثبت کرده است که راهی برای حفظ باتری آیفون بر اساس میزان و نحوه استفاده از گوشی بر اساس این سوال اصلی که چه زمانی و چگونه آز آیفون خود استفاده می‌کنید،  پیشنهاد می‌دهد. 

 

 

این تکنولوژی رفتار شما در کار با آیفون را در نظر گرفته و بررسی می‌کند چه زمانی از گوشی خود استفاده نمی‌کنید. چه زمانی آن را به شارژر متصل می‌کنید و چه مدت آن را به شارژر متصل نگه می‌دارید. بررسی این رفتار و بهینه کردن مصرف آیفون بر اساس این رفتار، می‌تواند موجب کاهش مصرف باتری شما شود. برای مثال شما قبل از رفتن به محل کار و در طول مسیر بیشترین میزان استفاده را از اینترنت سیم‌کارت خود  دارید اما در محل کار از اینترنت سیم‌کارت استفاده نمی‌کنید و نیازی به آن ندارید. این پتنت علاوه بر این بررسی می‌کند آیا شما واقعا زمانی که باتری گوشی‌تان رو به پایان است آن را به برق متصل می‌کنید یا اینکه بر طبق عادت هر جا برق وجود دارد و شما ثابت هستید، آیفون خود را نیز به برق متصل می‌کنید. 

شاید شما دوست داشته باشید در یک اتاق تاریک نور صفحه‌نمایش گوشی‌تان کم باشد تا چشمانتان اذیت نشود. این‌ها همه عادات شما هستند که توسط این پتنت می‌تواند بررسی شده و در نهایت کارایی آیفون و مصرف آن بر اساس رفتار شما صورت پذیرد. 

 نظر شما زیر نظر گرفتن نوع رفتار کاربر با دستگاه خود تا چه میزان می‌تواند به بهبود مصرف باتری کمک کند؟  

 

منبع : Cnet  1 فروردین 1393
7 نظر
4.50
  24 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری