سرویس خبر
17 اسفند 1392 ساعت 11:30
42 نظر

 

بیشترین سهم از بازار گوشی‌های هوشمند آمریکا متعلق به اپل است یا سامسونگ؟

شاید سامسونگ در دنیا بزرگترین کمپانی گوشی ساز باشد اما هنوز موفق به تسخیر جایگاه اپل در سرزمین خودش یعنی آمریکا نشده است.

شاید سامسونگ در دنیا بزرگترین کمپانی گوشی ساز باشد اما هنوز موفق به تسخیر جایگاه اپل در سرزمین خودش یعنی آمریکا نشده است.

به گزارش جی اس ام، اپل در ماه جاری حرکت خود را با اقتدار شروع کرده و توانسته 41.6 درصد بازار گوشی‌های هوشمند آمریکا را در اختیار خود بگیرد. اما نباید فراموش کردکه سامسونگ نیز در این بین رشد خوبی را تجربه کرده و توانسته سهمی برابر 26.7 درصد از این بازار را در اختیار داشته باشد. رتبه‌های بعد به ترتیب متعلق به ال جی، موتورولا و اچ تی سی بوده است.

در زمینه سیستم عامل موبایلی گوگل با سیستم عامل اندروید هنوز در رتبه اول و اپل با سیستم عامل iOS در رتبه دوم قرار دارد. و در رتبه‌های بعدی بلک بری، مایکروسافت و سیمبین قرار دارند.

این دیتاها توسط comScore منتشر شده که از برررسی 30000 هزار کاربر موبایل استخراج شده، این دیتاها ادعا می‌کند که 66.8 درصد از کاربران موبایل در آمریکا که تعدادی در حدود 159.8 میلیون نفر می‌شود از گوشی‌های هوشمند استفاده می کنند.

همانطور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید اپل با رشد 1 درصدی در زمینه گوشی‌های هوشمند هنوز رتبه اول در این بازار را دارد، سامسونگ رشدی 1.3 درصدی داشته که نشان از سرعت بالای این کمپانی دارد. ال جی رشدی 0.3 درصدی داشته و بعد از آن موتورولا با نزولی 0.6 درصدی و اچ تی سی با نزولی 1.3 درصدی در پایین جدول قرار گرفته‌اند.

سامسونگ در سال 2013 توانست در بعضی از ماه‌ها اپل را پشت سربگذارد اما باز هم اپل در ماه اخیر به جایگاه خود بازگشت، اما فراموش نکنیم که گلکسی اس 5 سامسونگ هنوز از راه نرسیده و ماه آینده را باید ماه سامسونگ بنامیم زیرا که گلکسی اس 5 ارائه خواهد شد.

در زمینه سیستم عامل موبایلی گوگل هنوز رتبه اول است اما همانطورکه مشاهده می کنید با کاهش رشد در ماه جاری مواجه بوده و کاهش رشدی 0.5 درصدی را داشته است، اپل با iOS خود با رشدی 1 درصدی در رتبه دوم قرار گرفته است.

منبع: The Next Web  17 اسفند 1392
42 نظر
4.36
  25 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری