سرویس خبر
23 بهمن 1392 ساعت 15:00
49 نظر

 

رتبه اول فروش گوشی موبایل در چین متعلق به کدام کمپانی است؟

چین بزرگترین بازار فروش موبایل را دارد و موفقیت در این بازار برای هر کدام از کمپانی‌ها می‌تواند سود خوبی را برای آن‌ها تضمین کند.

در سه ماهه چهارم ۲۰۱۳ فروش گوشی موبایل در چین چیزی در حدود 21.9 درصد افزایش داشته است اما رشد سالانه با کاهشی که داشته به 15.9 درصد رسیده و این نشان دهنده اشباع شدن بازار چین است، با این وجود چین بزرگترین بازار موبایل در دنیا را دارد و هر کمپانی که بتواند این بازار را به چنگ آورد پیروزی بزرگی را برای خود رقم زده است.

به گزارش جی اس ام، در سال 2013 این بازار در تسخیر سامسونگ بوده و توانسته رتبه اول فروش در چین را به خود تعلق دهد. در رتبه‌های بعدی یعنی 2 تا 4 به ترتیب کمپانی‌های لنوو، هوآوی و کول پد قرار داشتند.

اما اپل با آیفون خودش کجاست؟ اپل توانسته رتبه پنجم را به دست آورد که دور از انتظار ظاهر شده است و این امر نیز به دلیل ورود با تاخیر آیفون 5s به این بازار بزرگ است.

 

جدا از این رقابت نزدیک و سخت و جدا از اشباع شدن این بازار، انتظارها بر این است که در سه ماهه اول 2014 تعداد 100 میلیون گوشی موبایل در چین به فروش برسد که این امر به علت تعطیلات کریسمس و فروش آنلاین موبایل خواهد بود.

منبع: Digitimes  23 بهمن 1392
49 نظر
3.46
  67 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری