سرویس خبر
20 بهمن 1392 ساعت 09:20
23 نظر

 

دستیار صوتی مایکروسافت دیتاهای خود را از چه منبعی دریافت خواهد کرد؟

مایکروسافت با Foursquare توافق کرده تا دیتاهای مربوط به Cortana توسط این شرکت تامین شود.

کمپانی مایکروسافت 15 میلیون دلار به آزمایشگاه Foursquare پرداخته است. این تیتر خبری است که ذهن همه را به سمت دستیار صوتی مایکروسافت به نام cortana که قرار است رقیبی برای سیری باشد هدایت می‌کند.

به گزارش منبع بلومبرگ گزارش کرده که این مبلغ از طرف مایکروسافت به Foursquare پرداخت شده تا به گوشی‌های ویندوزفون در زمینه پیشنهادهای رستوران یابی و پیشنهادهای سرگرم کننده کمک کند. این موضوع توسط رئیس Foursquare نیز تایید شده است.

مایکروسافت در حال تلاش برای اضافه کردن ویژگی‌های جدید به سیستم عامل ویندوزفون است تا بتواند رقابت گوشی‌های خود را با آیفون دوست داشتنی اپل و گوشی‌های اندرویدی که سیستم عامل آن‌ها مخصوص گوگل است نزدیک تر و نفس گیر تر کند.

اما Foursquare برای دستیار صوتی cortana چه کاری خواهد کرد؟ دیتاهای مکانی Foursquare که توسط بیش از 30 میلیون کاربر این برنامه به دست آمده‌اند می‌توانند کمک بسیار خوبی برای کارکرد بهتر و دقیق تر این دستیار صوتی باشد.

به زودی منتظر cortana باشید

کورتانا نام یک شخصیت باهوش در سری بازی‌های مایکروسافت به نام “Halo” است. این دستیار صوتی هوشمند قرار است جزئی از ویندوزفون 8.1 باشد و در چند ماه آینده روانه دنیای تکنولوژی خواهد شد. این موضوع که به زودی شاهد این دستیار صوتی هستیم توسط منبعی که از توافق مایکروسافت و Foursquare خبر دارد فاش کرده است.

بر اساس این توافق مایکروسافت این اجازه را دارد که به دیتاهای سری Foursquare که در معرض نمایش نیستند و حتی دیگر همکاران Foursquare اجازه دسترسی به آن را ندارند استفاده کند.

با وجود اینکه اعلام شده توافقی بین این دو کمپانی صورت گرفته اما هنوز هیچکدام از این دو شرکت این موضوع که از این دیتاها به نفع Cortana استفاده خواهد شد را نپذیرفته‌اند.

با وجود این خبر ما انتظار داریم که یک دستیار صوتی بسیار هوشمند که بتواند سیری اپل را از به انزوا بکشد ببنیم. نظر شما چیست آیا Cortana این قابلیت را خواهد داشت که سیری را شکست دهد؟

منبع: bloomberg  20 بهمن 1392
23 نظر
4.69
  26 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری