تست همراه اول

سرویس خبر
8 بهمن 1392 ساعت 09:40
80 نظر

 

استفاده سازمان امنیت ملی آمریکا از برنامه انگری بردز برای جاسوسی

بازی پرندگان خشمگین یا همان انگری بردز معروف را می‌شناسید؟ به طور حتم برای یکبار هم که شده نام این بازی به گوش شما خورده است. شاید خیلی‌ها این بازی را دوست داشته باشند اما بعد از شنیدن این خبر به طور حتم از اینکه این بازی را دوست داشتید پشیمان خواهید شد.

به گزارش جی اس ام، بر طبق اظهارات Edward Snowden این برنامه چیزی فراتر از یک بازی بوده و زمانی که شما با آن بازی می‌کردید و تصور می‌کردید که سرگرم شده‌اید، این برنامه برای سازمان امنیت ملی آمریکا و سازمان جاسوسی انگلیس از گوشی شما اطلاعات جمع می‌کرده است. این اطلاعات شامل عکس‌ها، مکان شما و دیگر دسترسی‌هایی که به برنامه های دیگر داده بودید می‌شده است.

همانطور که انتظار دارید شرکت Rovio این موضوع را رد کرده است و شرکت خود در این امر را نپذیرفته است. Rovio اعلام کرده که اگر اطلاعاتی را از گوشی‌های موبایل دریافت کرده باشد از آن اطلاعات تنها برای بهبود کیفیت بازی استفاده می‌کرده است.

مدتی قبل نیز نیویورک تایمز اعلام کرده بود که این دو سازمان از تکنیک‌هایی برای دریافت مکان کاربران از برنامه‌های موبایلی از سال 2007 استفاده می کنند. از زمانی که گوشی‌های موبایل ضریب نفوذ بالایی پیدا کردند این سازمان‌ها به این فکر افتادند که بتوانند از اطلاعات شخصی کاربران مانند سن، جنسیت و اطلاعات دیگر کاربران مطلع شوند.

به هرحال هیچ کدام از این دو سازمان این موضوع را نپذیرفته‌اند و اعلام کردند که هیچ دخل و تصرفی در این موضوع ندارند. نظر شما در این مورد چیست؟ آیا این دو سازمان از برنامه‌هایی مانند انگری بردز و یا گوگل مپز برای جاسوسی استفاده می‌کنند؟

 

منبع: androidauthority  8 بهمن 1392
80 نظر
4.21
  77 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری