تست همراه اول

سرویس خبر
30 دی 1392 ساعت 11:20
15 نظر

 

دستیار صوتی مایکروسافت می‌خواهد به سوال "چرا" پاسخ دهد

دستیارهای صوتی به بخش ویژه‌ای از دنیای موبایل تبدیل شده‌اند و وسیله رقابتی برای کمپانی‌های موبایل ساز به حساب می‌آیند. مایکروسافت نیز خود را در این بازی جدا از دیگران نمی‌بیند و می‌خواهد حرفی برای گفتن در این زمینه داشته باشد.

به گزارش جی اس ام، امروز رئیس بخش تحقیقات مایکروسافت به بلومبرگ خبر داده که بخش عظیمی از بودجه و نیروی کار بخش تحقیق و توسعه مایکروسافت در حال خرج شدن برای توسعه یک دستیار صوتی است که بتواند به سوال "چرا" کاربران پاسخ دهد.

این کار بسیار سخت است زیرا در عوض جمع کردن یک سری جواب مشخص توسط دستیار صوتی از این سو و آن سو، باید آنالیز توسط دستیار صوتی مورد نظر انجام شود.

به طور مثال مایکروسافت در یک آسانسور هوشمند دارد که می‌تواند پیش از اینکه شما به آن بگویید به کدام طبقه می‌خواهید بروید را پیش بینی کند، این آسانسور این کار را توسط آنالیز کردن صحبت‌های شما با همکاران خودتان و بر طبق عادت‌های شما انجام خواهد داد. حال تصور کنید که از این آسانسور بپرسید چرا این این شخص می‌خواهد به این طبقه مشخص برود، اکنون این آسانسور می‌تواند به شما پاسخ این سوال را بدهد.

شاید مایکروسافت بتواند از این نوع تجزیه و تحلیل برای دستیار صوتی ویندزوموبایل خودش یعنی Cortana استفاده کند، اما هنوز مشخص نیست که پردازنده‌های موبایلی بتوانند این قابلیت را داشته باشند که این تجزیه و تحلیل سخت را انجام دهند.

منبع: phonearena  30 دی 1392
15 نظر
4.67
  49 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری