سرویس خبر
28 دی 1392 ساعت 09:49
11 نظر

 

آیفون 5c به فروش آیفون 5s کمک کرده است

به تازگی،بعد از از طراحی و تولید گوشی‌های 5C و 5S یک  تئوری جدید به وجود آمد، در مرکز اصلی طراحی اپل ایده‌ای جدید پایه‌گذاری شد که آلومینیوم آشنا جای خود را به پلاستیک ضخیم‌تری داد.

بعد از گذشت حدود دو ماه از فروش جهانی از هر دو مدل نشان داده شد که ارقام در حد راضی کننده‌ای این تئوری را تایید می‌کنند. البته این مساله از قبل نیز دور از ذهن نبود که آیفون 5C به نسبت 4S فروش کمتری داشته باشد،در حالی که 5S فروش کلی پرچمدار سال گذشته را با صعود 10 درصد پشت سر گذاشت که جای تقدیر دارد. اما سوالی که پیش می‌آید این است که آیا تولید گوشی 5C باعث شده تا کاربران به سمت گوشی‌های گران‌تر با متریال شکیل تر کشیده شده‌اند؟هرچند که این گرایش به سمت دیگر گوشی پرچمدار همین شرکت بوده باشد؟

بر اساس مطالعات مرکز اطلاعات مشتریان، بازه بین ماه اکتبر و دسامبر در فروش آمریکا نشان می‌دهد که 5S فروش 59 درصدی داشته که در مقایسه با مدل آیفون 5 به میزان 9 درصد افزایش فروش داشته است.

5C نیز به نسبت همتای خود در سال گذشته که آیفون  4S به شمار می‌رود 27 درصد فروش داشته که به نسبت رقم 32 درصدی سال گذشته بسیار دراماتیک است.

همچنین ما گزارش‌هایی از کاهش تولید 5C داریم که بر فروش کم این مدل نیز تاثیر خواهد گذاشت. اما به نظر نمی‌رسد که برادر 64 بیتی این مدل مشکل چندانی داشته باشد.

هرچند که فروش مدل 5C ارز فروش مدل میانه 5 کمتر بوده اما با تمام این شواهد باز هم نمی‌توانیم بگوییم که نظر جانی آیو در مورد تولید چنین مدلی اشتباه بوده و یا اینکه این پروژه با شکست روبه رو شده است.اما حقیقت این است که ارقام و آمار‌ها دروغ نمی‌گویند.

منبع: GSMArena  28 دی 1392
11 نظر
3.65
  60 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری