تست همراه اول

سرویس خبر
16 دی 1392 ساعت 09:47
28 نظر

 

Nvidia پردازنده جدید 64 بیتی موبایلی با گرافیک 192 هسته‌ای خود را معرفی کرد

با این پردازنده می‌توانید تجربه کاری بازی‌های رایانه‌ای را روی موبایل داشته باشید.

هنوز نمایشگاه CES شروع نشده که کمپانی‌های شروع به معرفی محصولات جدید خود کرده‌اند. اولین قدم را نیز در این زمینه Nvidia برداشته است.

به گزارش Nvidia پردازنده جدید موبایلی خود، Tegra5 را معرفی کرد، این پردازنده باعث شد که این شرکت به کلوب پردازنده های 64 بیتی بپیوندد. این شرکت ادعا کرده که این پردازنده جدید می‌تواند تجربه کاربری شبیه به رایانه‌ها را در زمینه بازی به گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها وارد کند.

در مراسمی که این کمپانی در لاس وگاس در نمایشگاه CES برگزار کرده رئیس این شرکت اعلام کرده که پردازنده جدید موبایلی این شرکت یعنی Tegra K1 که بخش گرافیک آن 192 هسته دارد، سطح محاسبه‌ای را برای موبایل به همراه خواهد داشت که پردازنده‌های رایانه‌ای دارند.

دستگاه‌هایی که بر روی خود این پردازنده را دارند می‌توانند بازی‌های که موتور Unreal Engine 4 را دارند اجرا کنند بنابراین این بدان معنی است که بهترین بازی‌های رایانه‌ای و کنسولی دنیا این امکان را دارند که قابلیت سازگار شدن با گوشی‌های موبایلی و تبلت‌ها را داشته باشند.

اما این تمام کاری نیست که این پردازنده انجام می‌دهد، Tegra K1 می‌تواند برای تلویزیون‌های با کیفیت 4K، کنسول‌های بازی و ماشین‌ها نیز استفاده شود. این پردازنده جایگزین Tegra4 که در سال گذشته معرفی شده است خواهد شد.

منبع: pocket-lint  16 دی 1392
28 نظر
4.69
  49 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری