تست همراه اول

سرویس خبر
7 اردیبهشت 1392 ساعت 10:04
63 نظر

 

پادشاه فروش گوشی‌ها در سه ماهه اول سال کدام کمپانی بوده است؟

سامسونگ بار دیگر با اقتدار در صدر جدول ایستاده است.

در این چند روزه کمپانی‌ها گزارش مالی سه ماهه اول سال 2013 خود را ارائه کردند، همانطور که دیدیم سامسونگ و اپل سود زیادی نصیب خود کرده بودند، اما اکنون سوال اینچاست در این سه ماهه کدام کمپانی‌ها بیشترین فروش را داشته‌اند و در صدر ایستاده‌اند؟

به گزارش موسسه تحقیقاتی IDC  گزارشی کامل از فروش گوشی‌های هوشمند و گوشی‌های غیر هوشمند را در سه ماهه اخیر منتشر کرده است. گزارش نشان می‌دهد که فروش گوشی‌ها در این سه ماهه به همان رشد خود با سرعت بیشتری ادامه داده است.

بر طبق این گزارش در این سه ماهه 418.6 میلیون گوشی به فروش رفته است که از این میزان 216.2 میلیون گوشی هوشمند بوده است. اگر میزان فروش را بخواهیم با سال گذشته مقایسه کنیم خواهیم دید که این میزان از فروش سال گذشته که 402.4 میلیون گوشی بوده بیشتر است.

اما پادشاه این بازار چه کسی بوده؟ همانطور که شما هم حدس می‌زنید سامسونگ اصلی ترین بازیگر این بازی بوده و توانسه 115 میلیون گوشی را به فروش برساند که 70.7 میلیون عدد از این گوشی ها هوشمند بوده‌اند. این میزان فروش باعث شده سامسونگ 32.7 درصد از سهم فروش گوشی‌های هوشمند و 27.5 کل فروش گوشی‌ها را در اختیار داشته است.

در زمینه فروش گوشی‌های هوشمند در رتبه دوم اپل ایستاده است، اپل تنها توانسته نصف فروش گوشی‌های هوشمند سامسونگ، آیفون به فروش برساند، یعنی اپل در این سه ماهه 37.4 میلیون آیفون را فروخته است و سهم اپل از این بازار 17.3 درصد بوده است.

در قسمت گوشی‌های هوشمدن ال جی خود را به خوبی بالا کشیده است و در رتبه سوم با فروش 10.3 میلیون گوشی هوشمند قرار گرفته است. در رتبه چهارم بعد از ال جی هوآوی بیشترین فروش گوشی های هوشمند را داشته است و توانسته 10 میلیون گوشی هوشمند را به فروش برساند.

اما در زمینه فروش کل گوشی‌ها در رتبه دوم نوکیا بعد از سامسونگ ایستاده است، نوکیا در این سه ماهه 61.9 میلیون گوشی را به فروش رسانده است و پشت سر آن اپل را می‌بینیم که به  رتبه سوم تکیه کرده است.

همانطور که می‌بینید سامسونگ چه در بخش فروش گوشی‌های هوشمند و چه در بخش فروش تمام گوشی‌ها توانسته در رتبه اول بایستد و پادشاه بلامنازع این بازار باشد.

منبع: idc  7 اردیبهشت 1392
63 نظر
3.91
  108 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری