تست همراه اول

سرویس خبر
3 اردیبهشت 1392 ساعت 11:54
4 نظر

 

صفحه کلیدی جدید جایگزین QWERTY با نام KALQ

سرعت تایپ با این صفجه کلید 30 درصد بیشتر خواهد شد.

با تایپ گوشی خود مشکل دارید؟ دیگر نگران نباشید از این پس تایپ شما سریعتر خواهد شد.

به گزارش محققان ادعا می‌کنند که یک صفحه کلید جدید را برای صفحات لمسی طراحی کرده‌اند که به انگشت شست شما اجازه می‌دهد تایپ سریعتری را انجام دهید. این محققان ادعا کرده‌اند که تایپ توسط این صفحه کلید جدید 34 درصد سریعتر خواهد بود.

امروزه تایپ توسط صفحه کلید QWERTY  بسیار سخت است زیرا این نوع صفحه کلید برای صفحات نمایش لمسی ساخته نشده است و همجنین طرز حرکت انگشت شست بر روی صفحه کلیدهای فیزیکی بسیار با حرکت این انگشت بر روی صفحات لمسی متفاوت است.

محققان می‌گویند که برای تایپ با صفحه کلید QWERTY  بر روی صفحات لمسی تنها به 20 کلمه در دقیقه محدود خواهید شد که در مقایسه با تایپ بر روی صفجه کلیدهای فیزیکی بسیار سرعت کمتری است.

برای توسعه این صفحه کلید محققانی از انستیتو Max Planck و همکاران آن‌ها از دانشگاه  St Andrews  و Montana Tech در حال تحقیق هستند تا با استفاده از دو انگشت شست با سرعت بسیار بیشتری بتوانید تایپ کنید.

برای اینکه سرعت تایپ بالاتر برود محققان می‌خواهند علاوه بر کارهای تکنیکی فاصله حروف را بر روی این صفحه کلید جدید کم کنند تا زمان حرکت انگشت شست کمتر شود.

در این صفحه کلید جدید که KALQ نام دارد تمام حروف صدا دار به جز "y " در جایی قرار خواهند گرفت که زیر انگشت شست راست باشند، در حالی که برای انگشت شست چپ کلیدهای بیشتری قرار خواهند گرفت.

با ورود این صفحه کلید به دنیای صفحات لمسی سرعت تایپ کاربر 37 کلمه در دقیقه خواهد شد که بهترین رکورد برای تایپ با دو انگشت شصت است.

این صفحه کلید در اوایل ماه مه (اوایل اردیبهشت ماه) به صورت یک اپلیکیشن مجانی برای اندروید ارائه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فرانسه



  3 اردیبهشت 1392
4 نظر
4.29
  51 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری