تست همراه اول

سرویس خبر
11 فروردین 1392 ساعت 06:47
7 نظر

 

پتنت جدید و جالب گوگل برای کمک به عمر بیشتر باتری

گوگل پتنتی را به نام خود ثبت کرده که به عمر بیشتر باتری در زمانی که به شارژ گوشی خود نیاز دارید کمک خواهد کرد.

بحث بر سر پتنت‌ها همیشه داغ است و دادگاه‌های زیادی برای نقض بعضی از این حق ثبت اختراعات توسط کمپانی‌ها بر علیه یکدیگر تشکیل شده است.

به گزارش گوگل به تازگی پتنتی را به نام خود ثبت کرده که با پتنت‌هایی که تا امروز دیده‌ایم کمی متفاوت است، این پتنت یک ویژگی جدید و مفید را به اندروید و به دنبال آن به گوشی‌های اندرویدی اضافه خواهد کرد که به عمر بیشتری باطری کمک خواهد کرد.

این پتنت مربوط به صفحه نمایش گوشی‌ها می‌شود، اما اشتباه نکنید این اختراع جدید تنها به کم کردن نور صفحه مربوط نمی‌شود و بسیار پیشرفته تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید.

بر طبق پتنتی که به نام گوگل ثبت شده، در اینجا سه حالت عملیاتی مختلف که مربوط به صفحه نمایش‌های OLED می‌شود وجود دارد، این سه حالت عملیاتی بستگی به سطح باتری و میزان شارژ آن دارد، در مرحله اول که باتری مقدار زیادی از شارژ خود را از دست داده گوشی ابتدا سایه‌ها و حالت‌های انیمیشنی را غیر فعال خواهد کرد.

در مرحله دوم که سطح شارژ باتری بسیار بیشتر کاهش پیدا کرده است، کیفیت صفحه نمایش کاهش پیدا خواهد کرد، و در سطح سوم که سطح شارژ باتری به مرحله بحرانی خواهد رسید، صفحه نمایش تنها رنگ‌های مشکی و قرمز که دو رنگ بسیار تاثیرکذار در صفحات OLED هستند را نشان خواهد داد.

این ویژگی جدید یک کمک دهنده بسیار خوب به تلفن در زمانی است که شما نیاز به شارژ گوشی خود دارید اما دسترسی به منبع برق برای شارژ گوشی خود ندارید، مشخص نیست که گوگل در چه زمانی و در کدام نسخه اندروید از این پتنت استفاده خواهد کرد.

منبع: droid-life  11 فروردین 1392
7 نظر
4.22
  78 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری