تست همراه اول

سرویس خبر
23 اسفند 1391 ساعت 09:10
40 نظر

 

چرا اپلیکیشن‌ها ابتدا برای iOS تولید می‌شوند؟

نظزیه جالب یکی از تحلیلگران در مورد اینکه چرا توسعه دهندگان به iOS علاقه بیشتری دارند.

حتماً می‌دانید که اپل و iOS آن همیشه اولین برنامه‌ها را دریافت می‌کنند و اینکه اولین برنامه‌ها و بازی‌های موبایلی ابتدا برای اپل و به دنبال آن برای اندروید ساخته می‌شوند، اما تا کنون از خودتان پرسیده‌اید که چرا همیشه اول اپل؟

به گزارش نظریه که بیشتر مورد تایید است و همه آن را باور دارند این است که توسعه دهندگان اپلیکیشن در اپ استور آیتونز بیشتر پول در می‌آورند. اما Walt Mossberg از AllThingsD نظریه دیگری دارد که پیش از این مطرح نشده بود. این یک نظریه ای است که شاید خیلی از تحلیل‌گران به آن فکر نکرده بودند و اکنون که آن را می‌شنوند تأسف بخورند که چرا خودشان این فکر را نکرده بودند.

Walt Mossberg می‌گوید که اپل یک کمپانی سخت افزاری است در حالی که گوگل، مایکروسافت و آمازون هر سه تنها کمپانی‌های نرم افزاری هستند که فقط یکی یا دو تا محصول سخت افزاری که زیاد مهم نبودند ساخته‌اند.

این موضوع که توسعه دهندگان بیشتر به ساخت برنامه برای اپل تمایل دارند این است که اپل پول خود را از محصولات سخت افزاری به دست می‌آورد و در فضای نرم افزاری تهدید به حساب نمی‌آید. حتی اگر توجه کنید گوگل، مایکروسافت، آمازون و سامسونگ نیز برای iOS نرم افزار می‌سازند در حالی که این اتفاق برای دیگران نمی‌افتد. به طور مثال گوگل اعلام کرد که تمایلی برای ورود به دنیای ویندوزفون ندارد.

اگرچه نمی‌توان گفت که این دلیل به عنوان تنها دلیل پیشرفت اپ استور به حساب می‌آید اما در هر حال می‌توان آن را به یکی از بزرگ‌ترین دلایل این جلو افتادن اپ استور دانست.

بنابراین اگر می‌بینید که کمپانی‌های بزرگ نرم افزاری به سوی iOS رو می‌آورند یکی از پر رنگ‌ترین دلایل همین است که اپل در دنیای اپلیکیشن‌ها وارد نشده و تنها به درآمد از همان منابع سخت افزاری خود قناعت کرده که این حرکت به سود اپل بوده و اپ استور را به بزرگ‌ترین فروشگاه نرم افزاری دنیا تبدیل کرده است.

منبع: AllThingsD  23 اسفند 1391
40 نظر
3.63
  148 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری