تست همراه اول

سرویس خبر
18 دی 1391 ساعت 13:02
21 نظر

 

NVIDIA پردازنده جدید تگرا 4 را معرفی کرد

این پردازنده سریعترین پردازنده جهان است.

کمپانی NVIDIA پردازشگر جدید خود را معرفی کرد، این پردازشگر قبلا با کد Wayne شناخته می‌شد، NVIDIA ادعا می‌کند که این پردازشگر سریعترین پردازشگر مویبایلی دنیا است.

تگرا 4 از هسته ARM Cortex-A15 استفاده می‌کند  در حالی که از هسته نسل دوم کاهش مصرف باتری نیز در این پردازشگر استفاده می‌کند.

گفته می‌شود که این پردازگشر نسبت به تگرا 3 2.6 برابر سریعتر عمل می‌کند. این پردازشگر 72 هسته GPU دارد که از GPU تگرا 3 6 برابر سریعتر عمل می‌کند.

این پردازشگر به ویژگی است که Computational Photography Architecture نامیده می‌شود که این ویژگی زمان عملکرد دوربین برای انجام عملیات‌های مختلفی مانند عکاسی در حالت HDR که دوربین گوشی باید دو عکس را پشت سر هم بگیرد کاهش می‌دهد.

نسل قبلی این پردازنده به علت مصرف زیاد باطری مورد سرزنش قرار گرفت در حالی که در این نسل NVIDIA ادعا می‌کند که مصرف باتری 45 درصد از نسل قبل کمتر است و 14 ساعت پخش ویدئوی HD را روی گوشی پشتیبانی می‌کند.

همچنین در این پردازنده قابلیت پشتیبانی از مودم 4G LTE قرار دارد. این پردازنده در داخل خود مودم LTE یکپارچه ندارد و از این بابت به مودم‌های داخلی وابسته است.

منبع: GSMArena  18 دی 1391
21 نظر
4.60
  45 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری