تست همراه اول

سرویس خبر
16 آبان 1391 ساعت 00:09
48 نظر

 

تولد 5 سالگی اندروید

15 آبان تولد 5 سالگی اندروید

 

دیروز تولد 5 سالگی اندروید بود. در روز 5 نوامبر (15 آبان ماه) در سال 2007 یک اتفاق مهم در تاریخ صنعت موبایل اتفاق افتاد و گوگل با معرفی سیستم عامل اندروید قدم در دنیای گوشی‌های هوشمند گذاشت و در سال 2008 اندروید در دسترس عموم قرار گرفت.

 

اکنون که 5 سال از عمر این سیستم عامل می‌گذرد، اندروید به یکی از محبوب‌ترین سیستم عامل‌های دنیا تبدیل شده است و در دنیا شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند بزرگی از جمله: سامسونگ، اچ تی سی، سونی و ال جی گوشی‌های خود را برپایه این سیستم عامل طراحی کرده و می‌سازند.

 

 

درست است که این سیستم عامل ایراداتی دارد اما همناطور که می‌بینیم هر سال که از عمر این سیستم عامل می‌گذرد و هر بار که نسخه‌های جدید آن معرفی می‌شوند شاهد بهبود بیشتر این سیستم عامل و همچنین شاهد اضافه شدن ویژگی‌های جدید و نوآورانه به آن هستیم.

 

در کنار این سیستم عامل شاهد پیشرفت فروشگاه نرم افزاری گوگل نیز بوده‌ایم که یکی از دلایل پیشرفت اندروید همین پشتیبانی نرم افزاری در فروشگاه گوگل پلی بوده است.

 

به هرحال این سیستم عامل هنوز راه زیادی را در پیش دارد و مطمئنا با پشتیبانی غول نرم افزاری دنیا یعنی گوگل هر بار شاهد بهبودها و پیشرفت‌های چشمگیری در این سیستم عامل خواهیم بود.

 

منبع : technobuffalo - Cnet

   16 آبان 1391
48 نظر
4.51
  68 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری