تست همراه اول

سرویس خبر
6 آذر 1385 ساعت 00:00
0 نظر

 

تصمیمات جدید برای واردات گوشی مسافری

از این پس گوشی های تلفن همراه وارداتی به وسیلۀ مسافران تنها در صورتی فعال خواهند شد که به گمرک اظهار و برای آن ها سند گمرکی صادر شود .

به گزارش گروه خبری GSM ، از این پس گوشی های تلفن همراه وارداتی به وسیلۀ مسافران تنها در صورتی فعال خواهند شد که به گمرک اظهار و برای آن ها سند گمرکی صادر شود . مدیر کل دفتر واردات گمرک با اعلام این خبر افزود : از بیستم آبان ماه سال جاری گوشی های وارداتی به وسیلۀ مسافران باید به گمرک اظهار و برای آن سند گمرکی صادر شود تا امکان فعال شدن وجود داشته باشد .
ناصر کرمانی همچنین با اشاره به تصمیمات جلسۀ اخیر ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص ترخیص گوشی های تلفن همراه گفت : از تاریخ بیستم آبان ماه سال جاری گمرکات مهرآباد (حوزۀ یک) ، تجاری مهرآباد ، فرودگاه امام خمینی (ره) و فرودگاه پیام به عنوان گمرکات اختصاصی مجاز به ترخیص تجاری تلفن همراه تعیین شده است .
وی افزود : در صورت ورود گوشی همراه از سایر گمرکات ، باید کالای مذکور به گمرکات مجاز ترانزیت شود و با توجه به بند دوم مصوبه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، گمرکاتی که از ابتدای سال جاری تا کنون اقدام به ترخیص تلفن همراه کرده اند ، باید هر چه سریع تر نسبت به ارسال اطلاعات و مشخصات کامل کالا به ادارۀ آمار و خدمات ماشینی گمرک اقدام نمایند .
گمرکات اختصاصی فوق الذکر نیز باید حداکثر یک هفته پس از ترخیص تلفن های همراه مراتب را به ادارۀ کل آمار و خدمات ماشینی اعلام نمایند . براساس تصمیمات جلسۀ اخیر ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، ملاک اقدام شرکت ارتباطات سیار برای ثبت سریال گوشی های تلفن همراه وارداتی ، اعلام مکتوب گمرک ایران خواهد بود .
 
                                      


  6 آذر 1385
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری