خانهاخبار
کد جدید در بتای tvOS 18 از هوم‌پاد با نمایشگر خبر می‌دهد

کد جدید در بتای tvOS 18 از هوم‌پاد با نمایشگر خبر می‌دهد

گزارش امروز ادعا کرده که در بتای سوم سیستم عامل tvOS 18 کدی را یافته که نشان از یک هوم پاد با صفحه نمایش دارد که البته نکته مهم‌تر اینکه احتمالا از هوش اپل نیز پشتیبانی می‌کند.

۲۰ تیر ۱۴۰۳

در چند سال گذشته شایعات متعددی در مورد کار اپل بر روی دستگاه‌های مختلف اپل تی وی و هوم پاد هیبریدی با صفحه نمایش لمسی وجود داشته است و حالا یافته‌های جدید در به‌روزرسانی tvOS 18 بیشتر به این توسعه که اپل قرار است در فضای خانه انجام دهد، اشاره می‌کند.

هوم‌پاد با صفحه نمایش

ظاهرا یک رابط صفحه لمسی منحصر به فرد در بتای سوم tvOS 18 توسط 9to5Mac کشف شده که این یافته در واقع مربوط به هوم پاد است، زیرا نرم افزار هوم پاد شاخه‌ای از نرم افزار tvOS است. این رابط به صورت داخلی PlasterBoard نامیده می‌شود؛ نامی که مطابق با نامگذاری سایر رابط‌های اپل است که شامل Springboard برای iOS و iPadOS، همچنین PineBoard برای tvOS و SoundBoard برای HomePod، به علاوه SurfBoard برای visionOS می‌شود. به نظر می‌رسد در حال حاضر این رابط فقط دارای یک صفحه قفل با صفحه کلید لمسی برای وارد کردن رمزهای عبور است، و چیز دیگری در مورد آن کشف نشده است، اما به طور قطع در آینده پیشرفت خواهد داشت.

اپل تی وی گزینه‌ای برای قفل کردن آن با رمز عبور ندارد و هوم پاد نیز گزینه‌ای برای قفل کردن آن با رمز عبور ندارد، زیرا از هم ‌اکنون، هوم پاد تنها از حرکات کنترلی ساده پشتیبانی می‌کند. طرحی که در نسخه بتا یافت شده، شباهت زیادی به صفحه ‌کلید روی نمایشگر دارد که در آیفون یا آیپد یافت می‌شود.

شایعات حاکی از آن است که اپل در حال کار بر روی چندین دستگاه کنترل خانگی است و ترکیبی از شایعات شنیده‌ایم نشان می‌دهد که چندین مسیر توسعه و نمونه‌های اولیه در حال بررسی هستند. شایعاتی مبنی بر یک هوم پاد ساده با صفحه نمایش لمسی در بالا، دستگاه هوم پاد هیبریدی و اپل تی وی با دوربین، هوم پاد با صفحه نمایش و دوربین و یک نوع ترکیب آیپد با هوم پاد نیز شنیده شده که به عنوان یک هاب خانه متمرکز عمل می‌کند.

یک هوم پاد استاندارد با صفحه نمایش لمسی ال‌ی‌دی در بالای دستگاه به طور بالقوه می‌تواند اولین هوم پاد و ترکیب نمایشگر باشد که می بینیم. در خبرها داشتیم که مینگ چی کو تحلیلگر اپل گفته که یک هوم پاد با نمایشگر ۷ اینچی در سال ۲۰۲۴ عرضه خواهد شد و نمونه اولیه تصاویر آن به بیرون درز کرده است. حالا این گزارش او با خبر امروز کاملا هماهنگی دارد.

هفته گذشته هم مک رومرز کدی را پیدا کرد که به یک دستگاه لوازم جانبی خانگی با شناسه HomeAccessory17,1 اشاره می‌کرد. نکته مهم این بود که هیچ دستگاه هوم پاد یا اپل تی وی موجود از شناسه HomeAccessory استفاده نمی‌کند، اما این اسم مشابه شناسه AudioAccessory است که اپل به صورت داخلی برای هوم پاد استفاده می کند. بر اساس شماره‌گذاری، این دستگاه آینده مجهز به همان تراشه A18 است که انتظار داریم در سری آیفون ۱۶ ببینیم و اصلا همین موضوع نشان می‌دهد که به احتمال زیاد قرار است از قابلیت‌های هوش اپل نیز پشتیبانی کند که می‌تواند برای انجام کارهای خانه بسیار کارامد باشد.جدیدترین‌ اخبار

ماژول دوربین مک‌بوک‌ها کوچکتر می‌شود

تحلیلگر معتبر اپل امروز گزارش داده که این شرکت به دنبال ماژول دوربین کامپکت برای مک‌های خود است که موجب می‌شود این قسمت کوچکتر، و فضای بالای مک‌بوک‌ها بیشتر شود.

بیشتر بخوانید
تغییرات سیری در آی‌اواس ۱۸ زودتر از موعد مقرر از راه می‌رسند

عاشقان سیری، خوشحال باشید! خبرهای تازه از کمپانی اپل حاکی از آن است که دستیار صوتی محبوب‌تان قرار است دستخوش تحولی اساسی شود.

بیشتر بخوانید
فروشگاه بازی‌های اپیک به زودی روی آیفون‌های اروپا می‌آید

زور اپل به اتحادیه اروپا نرسید و بعد از مدت‌ها درگیری حقوقی فروشگاه اپیک گیمز در اروپا روی iOS منتشر می‌شود.

بیشتر بخوانید