خانهاخبار
هوش مصنوعی اپل برای کاربران اروپایی عرضه نخواهد شد!

هوش مصنوعی اپل برای کاربران اروپایی عرضه نخواهد شد!

اپل نگران است قانون بازارهای دیجیتال باعث مختل‌شدن برنامه‌های این برند برای عرضه سیستم هوش مصنوعی Apple Intelligence شود. 

۲ تیر ۱۴۰۳

چندی پیش، اپل کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان سال ۲۰۲۴ میلادی (WWDC 2024) را برگزار کرد که در طی آن شاهد رونمایی از سیستم هوش مصنوعی اپل موسوم به Apple Intelligence بودیم. به طور کلی، Apple Intelligence به مجموعه قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد گفته می‌شود که برای آیفون‌ها، آیپدها و مک‌ها عرضه می‌شود. 

اپل حدود نیمی از زمان کلی رویداد WWDC 2024 را به معرفی قابلیت‌های سیستم هوش مصنوعی خود اختصاص داد تا نشان دهد چگونه Apple Intelligence سبب بهبود تجربه کاربری محصولات کوپرتینویی‌ها می‌شود. 

سیستم هوش مصنوعی اپل

حالا براساس جدیدترین گزارش منتشر شده، به نظر می‌رسد قابلیت‌های هوش مصنوعی اپل برای حدود نیم میلیارد کاربر در دسترس قرار نخواهند گرفت. 

خبرگزاری بلومبرگ به تازگی اعلام کرده که اپل در حال حاضر تصمیم گرفته تا سیستم هوش مصنوعی Apple Intelligence را برای بازارهای اتحادیه اروپا عرضه نکند. دلیل اصلی این تصمیم اپل ظاهراً به قانون بازارهای دیجیتالی (DMA) مربوط می‌شود. 

همانطور که می‌دانیم، اتحادیه اروپا به سبب قانون DMA اپل را مجبور کرد تا در سیاست‌های خود یک بازنگری کلی داشته باشد. برای مثال، اپل به جهت پیروی از قانون مذکور سری آیفون را به درگاه USB-C مجهز کرد و اجازه دسترسی به فروشگاه‌های اپلیکیشن شخص‌ثالث را نیز صادر کرد. 

اپل باور دارد که قانون DMA باعث مختل‌شدن برنامه‌های این برند برای عرضه سیستم هوش مصنوعی Apple Intelligence می‌شود. در این راستا، اپل درنظر دارد تا قابلیت‌های هوش مصنوعی خود را برای بازارهای اروپایی در دسترس قرار ندهد. 

آیفون ۱۵ پرو مکس

در یک اعلامیه رسمی، اپل تاکید کرده که پیروی از قانون DMA باعث می‌شود تا تغییراتی در محصولات این برند به وجود بیاید که ممکن است امنیت اطلاعات و حریم شخصی کاربران را موردخطر قرار دهد. البته اپل اذعان داشته که این تصمیم یک سیاست دائمی نیست و امسال اجرایی می‌شود. 

به نظر می‌رسد که اپل نگران است برای پیروی از قانون DMA مجبور شود تا سیستم هوش مصنوعی Apple Intelligence را برای دیگر اکوسیستم‌ها از جمله اندروید باز کند. با توجه به هزینه‌های سنگین توسعه قابلیت‌های هوش مصنوعی، احتمال دارد این موضوع باعث شود تا سرمایه اپل به طور کامل برنگردد.

به همراه سیستم هوش مصنوعی Apple Intelligence، دو قابلیت iPhone Mirroring و SharePlay Screen که در رویداد WWDC 2024 معرفی شدند نیز برای بازارهای اروپایی در دسترس قرار نخواهند گرفت. 

برچسب‌ها:جدیدترین‌ اخبار

تصاویر آیفون ۱۵ پرو مکسی که هرگز عرضه نشد

به فاصله یک سال قبل از عرضه سری آیفون ۱۵ تا چند هفته مانده به رونمایی از آیفون ۱۵، شایعات و گزارش‌های بسیاری نشان از دکمه‌های متفاوت لمسی برای سری پرو آیفون ۱۵ داشتند. اما به یکباره خبر آمد که این دکمه‌ها از نمونه‌های آیفون ۱۵ پرو و ۱۵ پرو مکس حذف شده‌اند و دلیل آن هم هرگز مشخص نشد. حالا پس از یک سال، تصاویر این آیفون مرموز افشا شده است.

بیشتر بخوانید
oppo-find-x7-gsm-ir
پرچمدار بعدی اوپو به نمایشگر تخت و سنسور تله‌فوتو بزرگی مجهز می‌شود

اوپو در حال توسعه نسل جدید سری پرچمدار خود است که سری فایند X8 نام خواهد داشت و در انتهای سال جاری میلادی معرفی خواهد شد. 

بیشتر بخوانید
google-pixel-buds-pro-gsm-ir
هدفون پرچمدار گوگل در چهار رنگ جدید عرضه خواهد شد

هدفون پیکسل بادز پرو ۲ احتمالاً در رنگ‌های کرمی، سبز، صورتی و خاکستری در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید