خانهاخبار
پتنت اپل قابلیت بسیار جالبی را به اپل واچ اضافه می‌کند

پتنت اپل قابلیت بسیار جالبی را به اپل واچ اضافه می‌کند

اپل ثبت اختراعی انجام داده که اگر عملی شود، اپل واچ یا آیفون‌هایش با چالشی جدی برای تشخیص عمل کاربر واچ مواجه می‌شوند؛ زیرا سنجش صحت و قصد کاربر در این ژست حرکتی، کاری بسیار پیچیده است.

۱ تیر ۱۴۰۳

مدل‌های آینده اپل واچ یا آیفون می‌توانند زمانی را که به مکانی اشاره می‌کنید یا می‌خواهید چیزی از ویترین فروشگاه بخرید، تشخیص دهند و جزییات مربوط به آنها را به شما نشان دهند.

60123-123411-000-lede-Pointing-xl.jpg

اپل پیش‌تر برای ثبت اختراع خدمات خرید درخواست داده بود، با این ایده که خریداران از طریق نمایش آنلاین محصولات راهنمایی شوند. با این حال، یک درخواست ثبت اختراع که به تازگی فاش شده است، می‌خواهد این راهنمایی را حذف کند و به شما اجازه دهد همان‌طور که می‌گویید «من آن را می‌خواهم» اشاره کنید.

هدف از این ثبت اختراع دقیقا همین است و حتی در عنوان خرید هوشمند و جمع‌آوری اطلاعات با ژست طبیعی با استفاده از UWB وجود دارد. اما پتنت‌ها همیشه سعی می‌کنند تا حد امکان گسترده باشند، و این بار این محدودیت‌های بیرونی اهداف برنامه است که از همه جالب‌تر است.

زیرا واقعا کار سیستم پیشنهادی اپل این است که ثبت کند که کاربر به آن اشاره می‌کند، سپس مشخص کند که به چه چیزی اشاره می کند. در حالی که بیشتر نمونه‌ها مربوط به خرید هستند، اشارات هوشمند ممکن است مثلا با نشان دادن اقلام در فروشگاه مواد غذایی همراه باشد و دلیلی هموجود ندارد که فقط بتوان از این روش استفاده کرد.

به عنوان مثال نقشه‌هایی که شامل درخواست ثبت اختراع می‌شود، یکی از کاربران اپل واچ است که به نقاشی در یک گالری اشاره می‌کند. سپس سیستم پیشنهاد می‌کند جزییات بیشتری در مورد تصویر ارایه دهد.

60123-123412-002-Pyramids-xl.jpg

یا در مثال ترسیمی دیگری، کاربر به اهرام مصر اشاره می کند و باز هم اپل واچ جایی را که اشاره می‌کند ثبت می‌کند و اطلاعاتی را ارایه می‌دهد.

درخواست ثبت اختراع می‌گوید: «دستگاه الکترونیکی ممکن است یک دستگاه پوشیدنی (مثلا یک ساعت هوشمند) باشد؛ اگرچه در تجسم‌های دیگر، دستگاه الکترونیکی ممکن است شامل سایر دستگاه‌های پوشیدنی باشد (مانند بند هوشمند، حلقه هوشمند یا عینک هوشمند) یا دستگاه الکترونیکی ممکن است شامل یک دستگاه کاربر غیر قابل پوشیدن (به عنوان مثال، یک گوشی هوشمند) باشد.

بنابراین بدون توجه به دستگاه مورد استفاده، فرآیند یکسان است و نتیجه نهایی ارایه حداقل جزییاتی در مورد آنچه کاربر به آن اشاره می‌کند، است. حتی اگر این جزییات رسیدی برای خرید آن باشد.

برای دستیابی به همه اینها و عدم دستیابی به صورت حساب‌های تصادفی بالا، دستگاه باید اطمینان حاصل کند که یک حرکت برای چه چیزی در نظر گرفته شده است، البته اگر واقعا برای چیزی در نظر گرفته شده باشد؛ بدین معنی که دستگاه بتواند تشخصی دهد که کاربر واقعا قصد اشاره به چیزی را دارد یا به طور تصادفی حرکت او به مانند اشاره کردن به چیزی است.

اپل می گوید: «این ژست هوشمند ممکن است حداقل توسط یک یا چند حسگر حرکتی دستگاه الکترونیکی شناسایی شود. حسگرهای حرکتی (مانند شتاب‌سنج یا ژیروسکوپ) ممکن است ژست هوشمند را با حس کردن یک سری حرکات به سمت بالا، پایین، بیرون، داخل، چرخش، چرخش و یا سایر حرکات مشابه که نشان‌دهنده یک ژست هوشمند است، شناسایی کنند.

اگر اپل واچ یا دستگاه دیگری تصمیم بگیرد که بله، این ژست عمدی است و فقط کاربر مثلا بینی خود را نمی‌خاراند، پس باید مشخص کند که هدف چیست. بخشی از آن بر اساس مکانی است که کاربر در آن قرار دارد، مانند اینکه آیا در یک فروشگاه است یا اینکه آیا در یک مکان توریستی است.

اگر دستگاه اپل ویژن پرو باشد، ممکن است برخی از تشخیص تصویر انجام شود، اما با اپل واچ یا هر دستگاه دیگری، سرنخ در عنوان درخواست ثبت اختراع است. حول محور استفاده از پیاده‌سازی UWB اپل یا باند فوق عریض می چرخد.

60123-123413-001-Ordering-by-pointing-xl.jpg

درخواست‌های ثبت اختراع قبلی، همین ایده را روی کنترل از راه دور اپل تی وی اعمال کرده‌اند تا بتوانید آن را در جهت درست تکان دهید.

اما برای اکثر موارد، پیشنهاد اپل مستلزم آن است که محصولات دارای تراشه UWB باشند. اینها دستگاه‌هایی هستند که به عنوان مثال در اقلام خرید یا اهرام گنجانده شده‌اند که سیگنال‌های دستگاه‌های UWB مجاور را تشخیص می‌دهند.

مانند همیشه در مورد درخواست ثبت اختراع، توضیحات بیشتر در مورد چگونگی است تا چرایی. اما هنگامی که یک دستگاه توسط یک سیگنال UWB‌ راه‌اندازی شد، آن دستگاه می‌تواند هر کاری را که برای انجام ژست شناسایی شده نیاز دارد، انجام دهد.

همه اینها به این معنی است که به طور بالقوه، دستگاه ما می‌تواند با اشیای دنیای واقعی که اطلاعات را ارسال می کنند، استفاده شود.

هدفی که کاربر به آن اشاره می‌کند می‌تواند یک سیستم بسته مانند قفسه پنجره یا یک کیوسک ماشین فروش باشد.

با این وجود، فرآیند اشاره و شناسایی آنچه به آن اشاره شده است، بخش کلیدی این درخواست ثبت اختراع است. اما در کنار نمونه‌های متعدد خرید هوشمند، نگرانی‌های عجیبی نیز وجود دارد. مثل این است که اپل تلاش می‌کند مشکلاتی را که ممکن است نداشته باشیم، حل کند!

به طور خاص، توصیف‌های مکرری در مورد چگونگی ایجاد مشکلات در کیوسک وجود دارد. مانند تماس با دستگاه و استفاده مجدد از دستگاه توسط مشتریان متعدد (در نتیجه ایجاد یک نقطه انتقال بیماری‌هایی که ممکن است از طریق تماس منتشر شوند)، خطوطی که برای استفاده از دستگاه تشکیل می‌شوند، ازدحام جمعیت ساختمان یا سایر شرایط نامطلوب که ممکن است تجربه خرید هوشمند را مختل کند.

در ژاپن معمول است که دستگاه‌های فروش خودکار دستگاه‌های احتمالی را بفروشند. حداقل یک بار، موجودی یک ماشین خودکار ژاپنی شامل یک خودرو نیز می‌شود، اما به نظر نمی‌رسد این موضوع در آمریکا نگران‌کننده باشد.

این درخواست ثبت اختراع برای چهار مخترع اعتبار دارد. این چهار نفر پیش‌تر روی دو تکرار دیگر از همان درخواست ثبت اختراع کار کرده‌اند که احتمالا نشان می‌دهد که از قبل رد شده است، اما به طور قطع نشان می‌دهد که اپل آن را دنبال می‌کند.

برچسب‌ها:جدیدترین‌ اخبار

آیا اپل سرانجام آیفون‌های معمولی را به نمایشگر ۱۲۰هرتزی مجهز می‌کند؟

جدیدترین اطلاعات از تحلیلگران زنجیره تامین نشان می‌دهد که غول فناوری کوپرتینویی شاید سنت‌شکنی کند و آیفون ۱۷ استاندارد را با صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی عرضه کند.

بیشتر بخوانید
vivo-x100-ultra-gsm-ir
پرچمدار جدید ویوو به سنسور پریسکوپی ۲۰۰ مگاپیکسلی مجهز می‌شود

دو پرچمدار موردانتظار برند ویوو به احتمال زیاد سنسور پریسکوپی ۲۰۰ مگاپیکسلی نسل قبلی را به ارث خواهند برد. 

بیشتر بخوانید
پیش‌فروش ساعت هوشمند جدید هوآوی در دیجی‌کالا شروع شد: 6 دلیل برای آنکه هوآوی WATCH FIT 3 را به جای Apple Watch انتخاب کنید!

جدیدترین ساعت هوشمند هوآوی یعنی HUAWEI WATCH FIT 3 سومین نسل از سری واچ فیت هوآوی است که با طراحی مربعی و نمایشگر بزرگ ۱.۸۲ اینچی، جلوه‌ای خاص به استایل شخصی شما می‌بخشد و عملکرد بی‌نقص و قابلیت‌های پیشرفته‌ی ردیابی تناسب اندام را نیز فراهم می‌کند.

بیشتر بخوانید