خانهاخبار
آپدیت جدید واتس‌اپ تجربه تماس‌های ویدیویی در این پلتفرم را بهبود می‌بخشد

آپدیت جدید واتس‌اپ تجربه تماس‌های ویدیویی در این پلتفرم را بهبود می‌بخشد

پیام‌رسان واتس‌اپ قصد اضافه کردن قابلیت‌های جدیدی برای بهبود تجربه تماس‌های ویدیویی را دارد.

۲۶ خرداد ۱۴۰۳

پیام‌رسان واتس‌اپ امروز مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید را برای تماس‌های ویدیویی خود معرفی کرد. مهم‌ترین این تغییرات، امکان حضور همزمان ۳۲ نفر در تماس‌های ویدیویی در تمامی دستگاه‌های پشتیبانی شده است. 

whatsapp 1.jpg

تماس‌های ویدیویی واتس‌اپ حالا از قابلیت اشتراک‌گذاری صفحه با صدا پشتیبانی نیز می‌کنند. همچنین، ویژگی جدید "برجسته کردن گوینده" به صورت خودکار فرد در حال صحبت را برجسته کرده و او را در پنجره‌ای بزرگ‌تر نمایش می‌دهد. این قابلیت‌های جدید طی چند هفته آینده برای تمامی کاربران واتس‌اپ عرضه خواهند شد. واتس‌اپ همچنین به تعهد خود جهت بهبود کیفیت صدا و تصویر در تماس‌ها و بهبود تجربه کاربری این پیام‌رسان اشاره کرد.

whatsapp 2.jpg

در همین راستا، واتس‌اپ اخیراً یک کدک جدید معرفی کرده که پایداری تماس‌ها را بهبود می‌بخشد. این کدک جدید باعث شده تا تماس‌های قابلیت حذف نویز و اکو را به همراه داشته باشند و تماس‌های ویدیویی نیز در حین استفاده از اینترنت پر سرعت، وضوح بیشتری خواهند داشت. در نهایت، کیفیت صدا نیز به طور کلی بهبود یافته و این امر برای کاربرانی که از اینترنت ضعیف یا دستگاه‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند نیز محسوس خواهد بود.جدیدترین‌ اخبار

گوشی‌های پیکسل به زودی با قابلیت تماس ماهواره‌ای عرضه می‌شوند

اخبار جدید حاکی از آن است که گوشی‌های پیکسل کمپانی گوگل ممکن است به زودی از ارتباطات ماهواره‌ای پشتیبانی کنند. 

بیشتر بخوانید
خداحافظی با اسنپدراگون ۸ نسل ۳؟ دایمنسیتی ۸۴۰ مدیاتک رقیبی قدرتمند

بر اساس گزارش‌ها، تراشه آینده‌ی مدیاتک، دایمنسیتی ۸۴۰۰، عملکرد بهتری نسبت به اسنپدراگون ۸ نسل ۳ کوالکام ارائه می‌دهد. برای اطلاع از جزئیات این خبر را مطالعه کنید.
 

بیشتر بخوانید
با iOS 18 می‌توانید هر برنامه‌ای را در صفحه قفل آیفون باز کنید

با عرضه بتای عمومی سیستم عامل iOS 18، حالا کاربران علاقه‌مند می‌توانند زودتر از موعد مقرر به جدیدترین سیستم عالم آیفون‌ها دسترسی داشته باشند و از نصب آن لذت ببرند. iOS 18 مملو از ویژگی‌های جدید است که این روزها تب قابلیت‌های هوش مصنوعی آن بسیار بالا رفته، اما بد نیست کمی هم در مورد ویژگی‌های غیر هوش مصنوعی آن صحبت کنیم.

بیشتر بخوانید