خانهاخبار
نمایشگر آيفون ۱۶ پرو مکس حاشیه‌های بسیار نازکی خواهد داشت

نمایشگر آيفون ۱۶ پرو مکس حاشیه‌های بسیار نازکی خواهد داشت

افشاگری به تازگی ادعا کرده که حاشیه‌های نمایشگر پرچمدار موردانتظار اپل تنها برابر با ۱٫۱۵ میلی‌متر خواهد بود!

۱۴ خرداد ۱۴۰۳

دو پرچمدار پرمیوم موردانتظار اپل یعنی آيفون ۱۶ پرو و آیفون ۱۶ پرو مکس با بهبودهای مختلفی در مقایسه با نسل قبلی خود روانه بازار می‌شوند. برای مثال، گزارش شده که این دو گوشی به نمایشگر بزرگ‌تر، تراشه قوی‌تر و دکمه جدیدی به نام Capture مجهز خواهند شد.

حالا به تازگی نیز شایعه‌ای در دسترس قرار گرفته که ادعا می‌کند نمایشگر سری آیفون ۱۶ پرو از حاشیه‌های بسیار نازکی بهره خواهد برد. 

افشاگری به نام Setsuna Digital با انتشار گزارشی در شبکه اجتماعی چینی Weibo اعلام کرده که حاشیه‌های نمایشگر آيفون ۱۶ پرو برابر با ۱٫۲ میلی‌متر خواهد بود. از سوی دیگر، آيفون ۱۶ پرو مکس نیز احتمالاً از حاشیه نمایشگر ۱٫۱۵ میلی‌متر بهره خواهد برد. 

حاشیه نمایشگر سری آيفون ۱۶ پرو

برای مقایسه، حاشیه نمایشگر دو گوشی آیفون ۱۵ پرو و ۱۴ پرو به ترتیب برابر با ۱٫۷۱ میلی‌متر و ۲٫۱۵ میلی‌متر بوده است. در صورتی که این گزارش درست باشد، سری آيفون ۱۶ پرو به باریک‌ترین حاشیه نمایشگر در بین گوشی‌های بازار مجهز خواهند شد.

افشاگر Setsuna Digital اذعان داشته که به نمایشگر سری آيفون ۱۶ پرو دست پیدا کرده و شخصاً حاشیه‌های نمایشگر سری پرچمدار اپل را اندازه‌گیری کرده است. 

اپل ظاهراً در توسعه سری آيفون ۱۶ پرو از فناوری BSR استفاده کرده که باعث می‌شود حاشیه‌های نمایشگر گوشی از هر چهار طرف کاهش پیدا کنند. این فناوری نه تنها ضخامت حاشیه‌های بالا، چپ و راست را کاهش می‌دهد بلکه حاشیه‌ قسمت پایین نمایشگر را نیز کم می‌کند که قبلاً یک فرآیند دشوار به شمار می‌رفته است. 

رندرهای سری آيفون ۱۶ پرو و ۱۶ پرو مکس

حاشیه‌های نازک نمایشگر قطعاً باعث می‌شوند که سری آیفون ۱۶ پرو جذاب‌تر از گذشته به نظر برسند. به لطف ضخامت کمتر حاشیه‌ها، ابعاد بزرگ‌تر نمایشگر سری آیفون ۱۶ پرو باعث افزایش ابعاد کلی دستگاه‌ها نخواهد شد. 

در نهایت باید اشاره کرد که سری آیفون ۱۶ به احتمال زیاد در ماه سپتامبر معرفی خواهد شد.

برچسب‌ها:جدیدترین‌ اخبار

motorola-edge-40-neo-gsm-ir
طراحی و مشخصات فنی موتورولا اج ۵۰ نئو فاش شد

میان‌رده جدید موتورولا با نمایشگر ۱۲۰ هرتزی، تراشه دیمنسیتی ۷۳۰۰ و دوربین ۵۰ مگاپیکسلی همراه خواهد شد. 

بیشتر بخوانید
Xiaomi-redmi-k70-pro-gsm-ir
ظرفیت باتری سری ردمی K80 افزایش پیدا می‌کند

شیائومی ظاهراً درنظر دارد تا از باتری‌های حجیم‌تری در نسل جدید گوشی‌های پرمیوم برند ردمی استفاده کند.

بیشتر بخوانید
گوگل رسما تاشوی جدید خود را با نام متفاوت معرفی کرد

ساعاتی قبل شرکت گوگل تاشوی جدید خود را البته نه با نام پیکسل فولد ۲ رونمایی کرد. پیکسل ۹ پرو فولد اولین گوشی تاشوی این شرکت خواهد بود که بر اساس هوش مصنوعی ساخته شده است.

بیشتر بخوانید