خانهاخبار
جزئیات بیشتری از قابلیت‌های هوش مصنوعی iOS 18 فاش شد

جزئیات بیشتری از قابلیت‌های هوش مصنوعی iOS 18 فاش شد

تولید ایموجی اختصاصی، ادیت تصاویر پیشرفته و خلاصه‌نویسی متون تنها بخشی از قابلیت‌های هوش مصنوعی iOS 18 خواهند بود.

۱۴۰۳/۳/۷

تا به امروز، شایعات مختلفی پیرامون ویژگی‌های هوش مصنوعی نسخه جدید سیستم‌عامل اپل یعنی iOS 18 منتشر شده است. حالا نیز یک تحلیلگر شناخته‌شده جزئيات بیشتری از قابلیت‌های هوش مصنوعی iOS 18 را به اشتراک گذاشته است.

مارک گرمن، افشاگر و کارشناس برجسته محصولات اپل، در نسخه جدید خبرنامه خود به نام PowerON بخشی از ویژگی‌های هوش مصنوعی سیستم‌عامل جدید اپل را لیست کرده است. 

طبق گزارش این افشاگر، iOS 18 با استفاده از هوش مصنوعی مولد و بر اساس آنچه کاربر می‌نویسد، قادر خواهد بود که ایموجی‌های اختصاصی را تولید کند. در این رابطه، آقای گرمن ادعا کرده که کاربران می‌توانند برای هر موضوعی یک ایموجی مخصوص را تولید کنند که از تنوع بسیار بیشتری در مقایسه ایموجی‌های فعلی iOS بهره خواهد برد. 

هوش مصنوعی ios 18

گوگل قبلا ویژگی Emoji Kitchen را عرضه کرده بود که به کاربران امکان ترکیب دو ایموجی برای ایجاد یک ایموجی جدید را می‌دهد. با این وجود، هنوز عملکرد دقیق قابلیت تولید ایموجی iOS 18 مشخص نشده است. البته امکان دارد که این ایموجی‌های اختصاصی تنها با دستگاه‌های مبتنی بر iOS سازگار باشند. 

دیگر قابلیت‌های هوش مصنوعی iOS 18

اخیرا گزارشی ادعا کرد که اپل در حال توسعه قابلیت‌ هوش مصنوعی خلاصه‌نویسی برای دو برنامه سافاری (Safari) و پیام‌ها (Messages) است. حالا مارک گرمن اذعان داشته که این ویژگی نوتیفیکیشن‌های ازدست‌رفته، پیام‌ها، صفحات وب، مقالات، اسناد و نوشته‌ها خلاصه می‌کند. 

دستیار هوشمند سیری به لطف مدل‌های هوش مصنوعی اختصاصی اپل بهبودهایی پیدا می‌کند و حالا می‌تواند تعاملات طبیعی‌تری را با کاربران ایجاد کند. از سوی دیگر، سیری اپل واچ نیز پیشرفته‌تر از قبل می‌شود. 

در ادامه گزارش خود، مارک گرمن اعلام کرده اپل در حال توسعه یک قابلیت جدید است که می‌تواند از فایل‌های صوتی رونویسی کند و گفته‌های مطرح‌شده را به صورت متن دربیاورد. 

سیستم عامل ios 18

این افشاگر برجسته همچنین ادعا کرده که  iOS 18‌ از قابلیت‌هایی هوش مصنوعی مانند ادیت تصاویر، نسخه بهبودیافته Spotlight، جستجو وب بهبودیافته و پیام‌های توصیه‌شده برای ایمیل‌ها و پیام‌ها بهره خواهد برد. 

البته iOS 18 یک قابلیت جدید دریافت می‌کند که در دسته ویژگی‌های هوش مصنوعی قرار نمی‌گیرد. به لطف این قابلیت تازه، کاربران قادر خواهند بود که رنگ آیکن اپلیکیشن‌ها را تغییر دهند. برای مثال، کاربر می‌تواند رنگ آیکن تمامی اپلیکیشن‌های مربوط به شبکه اجتماعی را سبز کند. 

دستگاه‌های سازگار با قابلیت‌های هوش مصنوعی iOS 18

آقای گرمن ادعا کرده که اکثر قابلیت‌های هوش مصنوعی محلی (On-Device) سیستم‌عامل iOS 18 توسط آیفون‌ها، آیپدها و مک‌هایی که در سال گذشته و یا قدیمی‌تر عرضه شده‌اند پشتیبانی خواهند شد. 

آیفون ۱۵ پرو مکس

با توجه به ادعای این افشاگر، سری آيفون ۱۵ از اکثر قابلیت‌های هوش مصنوعی iOS 18 پشتیبانی خواهد کرد البته امکان دارد که قابلیت‌های هوش مصنوعی پیشرفته iOS 18 برای اجرا به تراشه‌ قوی‌تری نیازمند باشند. 

به نظر می‌رسد که ویژگی‌های هوش مصنوعی مبتنی بر سرویس‌های ابری برای آیفون‌های قدیمی عرضه خواهند شد چرا که این ویژگی‌ها برای فعال‌سازی تنها به اتصال اینترنت نیاز خواهند داشت. 

برچسب‌ها:

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)