خانهاخبار
پایان عذاب فراموش‌کردن نام آهنگ‌ها: قابلیت «hum-to-search» یوتیوب‌موزیک

پایان عذاب فراموش‌کردن نام آهنگ‌ها: قابلیت «hum-to-search» یوتیوب‌موزیک

به دنبال راهی برای شناسایی آهنگ‌هایی هستید که نامشان را به خاطر نمی‌آورید؟ قابلیت جدید «hum-to-search» یوتیوب‌موزیک به شما کمک می‌کند!
 

۱۴۰۳/۳/۵

به گزارش «9to5Google»، یوتیوب موزیک با معرفی قابلیت جدید «hum-to-search»، کاربران را از عذاب فراموش کردن نام آهنگ‌ها نجات می‌دهد.

این ویژگی نوآورانه به کاربران این امکان را می‌دهد که با زمزمه کردن، خواندن یا نواختن ملودی آهنگ، آن را به سرعت شناسایی کنند. این قابلیت ابتدا به صورت آزمایشی در یوتیوب مورد بررسی قرار گرفت و اکنون برای کاربران یوتیوب‌موزیک روی اندروید در حال عرضه است.

برای دسترسی به این قابلیت، کاربران می‌توانند روی نماد ذره‌بین جستجو که در گوشه بالا سمت راست برنامه یوتیوب موزیک قرار دارد، ضربه بزنند. در کنار نماد موجود میکروفون برای جستجوی صوتی، کاربران اکنون یک نماد موج جدید را مشاهده خواهند کرد.

قابلیت جدید «hum-to-search» یوتیوب‌موزیک

با ضربه زدن روی این نماد، یک صفحه جستجوی رنگارنگ باز می‌شود که از کاربران می‌خواهد آهنگی را پخش، زمزمه یا بخوانند.

هوش مصنوعی گوگل سپس با مقایسه سبک آوازی شما با کتابخانه‌ی عظیم آهنگ‌های یوتیوب موزیک، جادوی خود را به کار می‌گیرد و در اکثر مواقع، موفق به یافتن تطابق شده و نتایج جستجو را در یک صفحه‌ی کامل به شما نمایش می‌دهد.

این ویژگی برای خانواده گوگل کاملاً جدید نیست، اما ادغام آن با یوتیوب موزیک می‌تواند برای کاربران تجربه‌ی جدیدی ارائه دهد. عرضه این قابلیت برای کاربران iOS نیز به زودی قابل دسترس خواهد بود. 

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)