خانهاخبار
جزییات بیشتری از قابلیت‌های هوش مصنوعی iOS 18 فاش شد

جزییات بیشتری از قابلیت‌های هوش مصنوعی iOS 18 فاش شد

مارک گورمن افشاگر معروف اپل، امروز به برخی جزییات در مورد قابلیت‌های هوش مصنوعی iOS 18 پرداخته است.

۱۴۰۳/۳/۱

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، اپل در حال رونمایی از ویژگی خلاصه‌سازی خودکار برای نوتیفیکیشن‌ها به عنوان بخشی از یک سری ویژگی‌های هوش مصنوعی جدید در iOS 18 است.

سیستم عامل iOS 18

این افشاگر در نسخه امروز خبرنامه Power On خود، جزییات بیشتری در مورد آنچه که از اولین حرکت بزرگ اپل در زمینه هوش مصنوعی مولد در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان آینده انتظار می‌رود، ارایه کرده است:

به عنوان بخشی از تغییرات، این شرکت قابلیت‌های صوتی سیری را بهبود می‌بخشد، به آن احساس مکالمه بیشتری می‌دهد و ویژگی‌هایی را اضافه می‌کند که به کاربران در زندگی روزمره کمک می‌کند؛ رویکردی که آن را هوش فعال می‌نامد.

این شامل خدماتی مانند خلاصه‌سازی خودکار اعلان‌ها در آیفون شما، ارایه خلاصه‌ای سریع از مقالات خبری و رونویسی یادداشت‌های صوتی، و همچنین بهبود ویژگی‌های موجود است که به صورت خودکار تقویم شما را پر می‌کند و برنامه‌ها را پیشنهاد می‌دهد. همچنین برخی از پیشرفت‌ها در عکس‌ها به شکل ویرایش مبتنی بر هوش مصنوعی وجود خواهد داشت، اما هیچ یک از این ویژگی‌ها افرادی را که در چند ماه گذشته از هوش مصنوعی در برنامه‌های شرکت Adobe استفاده کرده‌اند، تحت تأثیر قرار نمی‌دهد.

گورمن اضافه کرده که در حالی که اپل برای پشتیبانی از ویژگی‌های هوش مصنوعی خود به طور عمده به پردازش روی دستگاه متکی است، اما آنها را از طریق فضای ابری در مراکز داده‌ای که حاوی تراشه‌های اپل سیلیکون پیشرفته این شرکت طراحی ‌شده برای مک هستند، ارایه خواهد کرد. او همچنین خاطر نشان کرده که یک چت‌بات مشابه چت جی‌پی‌تی به طور قابل توجهی در ویژگی‌های هوش مصنوعی آینده اپل غایب خواهد بود.

انتظار می‌رود که تلاش اولیه اپل در زمینه هوش مصنوعی به عنوان بخشی از پیش نمایش به‌روزرسانی‌های نرم افزاری نسل بعدی آن در WWDC که از ۱۰ ژوئن (۲۱ خرداد ماه) آغاز می‌شود، فاش شود. با تمام این مواردی که گفته شد، اپل باز هم در این زمینه از رقبای خود عقب است و باید به طور جدی فکری به حال این قضیه کند.

برچسب‌ها:

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)