خانهاخبار
گوگل با هوش مصنوعی، اندروید را متحول می‌کند؛ برنامه‌ جمنای و نانو روی دستگاه

گوگل با هوش مصنوعی، اندروید را متحول می‌کند؛ برنامه‌ جمنای و نانو روی دستگاه

تحول اندروید با هوش مصنوعی چقدر جدی است؟

۱۴۰۳/۳/۲

گوگل در حال دگرگونی اندروید با استفاده از هوش مصنوعی (AI) به دو روش جدید و هیجان‌انگیز است. در کنفرانس I/O 2024، گوگل اخبار مربوط به سیستم‌عامل خود را به دو روز تقسیم کرد: روز اول به هوش مصنوعی و روز دوم به اندروید 15 اختصاص داشت.

برنامه جمنای که در بهمن ماه برای اندروید منتشر شد، حالا در "درک متن موجود روی صفحه نمایش شما و برنامه‌ای که استفاده می‌کنید" به مراتب بهتر عمل می‌کند. گوگل می‌گوید این توانایی درک متن و یکپارچگی با سیستم عامل، اندروید را به بهترین پلتفرم برای استفاده از جمنای تبدیل می‌کند.

به زودی، نتایج جستجوی جمنای به جای باز شدن در یک صفحه تمام صفحه، روی یک پنل شناور در بالای برنامه‌ای که استفاده می‌کنید ظاهر می‌شود. این کار به شما امکان می‌دهد تا متن صفحه را حفظ کنید و به راحتی تصویری را که جمنای ایجاد کرده است به مکالمات خود بکشید و رها کنید.

با فعال کردن جمنای برای اندروید در یوتیوب، دکمه‌ای به نام "سوال از این ویدیو" ظاهر می‌شود. جمنای می‌تواند با استفاده از زیرنویس و محتوای ویدیو به سوالات شما در مورد آن ویدیو پاسخ دهد. این قابلیت برای میلیاردها ویدیو و با استفاده از زیرنویس و سایر اطلاعات آنها کار می‌کند.

گوگل با استفاده از LearnLM، مجموعه جدیدی از مدل‌های هوش مصنوعی بهینه‌سازی‌شده برای یادگیری، قابلیت کمک به تکالیف را به "جستجوی دایره ای" (CTS) اضافه کرده است. شبیه به لنز گوگل، می‌توانید با دایره کشیدن روی یک مسئله ریاضی یا فیزیک، راهنمای حل گام به گام را دریافت کنید. به‌روزرسانی بعدی به CTS اجازه می‌دهد تا با مسائل پیچیده‌تر مانند فرمول‌های ریاضی، نمودارها و گراف‌ها نیز کار کند.

جمنای
جستجوی هوشمند

در آینده، فعال کردن جمنای قابلیت "پیشنهادات هوشمند" را به نمایش می‌گذارد. این قابلیت با استفاده از جمنای نانو، محتوای صفحه شما را درک می‌کند. به عنوان مثال، اگر جمنای را در یک مکالمه در مورد بدمینتون فعال کنید، پیشنهاداتی مانند "پیدا کردن باشگاه‌های بدمینتون نزدیک من" و "قوانین بدمینتون برای مبتدیان" را دریافت خواهید کرد.

گوگل در اواخر سال گذشته جمنای نانو را روی پیکسل 8 پرو معرفی کرد و سپس آن را برای گلکسی S24 نیز ارائه داد. به‌روزرسانی مهم بعدی برای مدل هوش مصنوعی روی دستگاه، جمنای نانوی چندوجهی است که به طور خاص "تصاویر، صداها و زبان گفتاری" را درک می‌کند. این قابلیت "اواخر امسال" روی پیکسل عرضه خواهد شد.

از جمنای نانو برای TalkBack (نرم‌افزار گوگل برای افراد دارای اختلال بینایی) برای ایجاد توضیحات کامل برای تصاویر بدون برچسب استفاده خواهد شد. این کار با سرعت بالا و بدون نیاز به اتصال به اینترنت روی دستگاه شما انجام می‌شود. این به‌روزرسانی به پر کردن اطلاعات جا افتاده کمک می‌کند، خواه جزئیات بیشتر درباره‌ی عکسی باشد که دوستان یا خانواده برایتان فرستاده‌اند یا سبک و برش لباس‌ها هنگام خرید آنلاین.

اندروید از جمنای نانو برای ارائه "هشدارهای لحظه‌ای در حین تماس" استفاده می‌کند تا در صورت تشخیص الگوهای مکالمه مرتبط با کلاهبرداری، به شما هشدار دهد. گوگل به دنبال نشانه‌هایی مانند درخواست اطلاعات شخصی خواهد بود. این قابلیت کاملاً روی دستگاه شما اجرا می‌شود و اختیاری است. گوگل جزئیات بیشتر را در اواخر امسال به اشتراک خواهد گذاشت.

به عنوان مثال، اگر فردی که خود را «نماینده‌ی بانک» جا زده است، به طور اورژانسی از شما بخواهد وجوه را منتقل کنید، با کارت هدیه پرداخت انجام دهید، یا اطلاعات شخصی‌تان مانند رمز PIN کارت یا رمز عبور را درخواست کند، هشدار دریافت خواهید کرد.

برچسب‌ها:

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)