خانهاخبار
اندروید ۱۵ در حالت آماده به کار عمر باتری را تا ۳ ساعت افزایش می‌دهد

اندروید ۱۵ در حالت آماده به کار عمر باتری را تا ۳ ساعت افزایش می‌دهد

منتظر آپدیت اندروید ۱۵ بمانید تا شاهد افزایش چشمگیر عمر باتری، بهینه‌سازی مصرف انرژی و تجربه کاربری روان‌تر در گوشی‌های هوشمند و ساعت‌های هوشمند خود باشید.

 

۱۴۰۳/۲/۲۹

آپدیت آینده‌ی اندروید ۱۵، تغییرات و بهبودهای مهمی را در عمر باتری دستگاه‌ها به ارمغان می‌آورد.

یکی از این بهبودها افزایش عمر باتری در حالت استندبای تا سه ساعت در برخی دستگاه‌ها است. این بهبودها شامل مجموعه‌ای از بهینه‌سازی‌ها و تغییرات در مدیریت انرژی دستگاه‌ها است.

در کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل I/O 2024، اعلام شد که نسخه‌ی بتای دوم اندروید ۱۵ با قابلیت‌های جدیدی مانند فضای خصوصی (Private Space) و جفت‌کردن برنامه‌ها (App Pairs) همراه است.

android_15.jpeg

علاوه بر این، بهبودهایی در زمینه‌ی تشخیص سرقت و سایر ویژگی‌های امنیتی معرفی شد.

یکی از مهم‌ترین بهبودها، کاهش زمان لازم برای ورود به حالت کم‌مصرف Doze است که در اندروید ۱۵ تا ۵۰ درصد سریع‌تر از اندروید ۱۴ انجام می‌شود.

این بهبود منجر به کاهش مصرف انرژی و افزایش عمر باتری در حالت استندبای می‌شود. همچنین، وظایف پس‌زمینه بیشتر به زمان شارژ شدن دستگاه‌ها موکول می‌شوند تا مصرف باتری در زمان استفاده معمول کاهش یابد.

آپدیت آینده‌ی اندروید ۱۵

این بهینه‌سازی‌ها نه تنها در اندروید ۱۵ بلکه در Wear OS نیز اعمال می‌شوند، اگرچه نسخه‌ی فعلی Wear OS 5 بر پایه‌ی اندروید ۱۴ ساخته شده است. اما انتظار می‌رود که این بهبودها در نسخه‌های آینده‌ی Wear OS نیز مشاهده شوند.

به طور کلی، اندروید ۱۵ با بهبودهای گسترده در مدیریت انرژی، تجربه‌ی کاربری بهتری را برای کاربران فراهم خواهد کرد.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)