خانهاخبار
اپل امسال ۴٫۵ تا ۵ میلیون واحد از آیپد پرو اولد را به فروش می‌رساند

اپل امسال ۴٫۵ تا ۵ میلیون واحد از آیپد پرو اولد را به فروش می‌رساند

موسسه تحقیقاتی ترندفورس در گزارشی ادعا کرده که اپل در طی سال جاری میلادی تا ۵ میلیون واحد از آيپد پرو اولد را روانه بازار می‌کند.

۱۴۰۳/۲/۲۲

هفته گذشته، اپل با برگزاری رویدادی از نسل جدید سری آیپد پرو رونمایی کرد که به نمایشگر اولد مجهز است و در دو مدل ۱۱ اینچی و ۱۳ اینچی روانه بازار می‌شود. حالا موسسه تحقیقاتی ترندفورس (TrendForce) در گزارش جدید خود به میزان فروش احتمالی سری آیپد پرو اولد اشاره کرده است.

ترندفورس ادعا کرده که اپل در طی سال جاری میلادی بین ۴٫۵ تا ۵ میلیون واحد از سری آیپد پرو اولد را به فروش می‌رساند. این میزان فروش شامل هر دو مدل ۱۱ اینچی و ۱۳ اینچی می‌شود.

آیپد پرو اولد ۱۳ و ۱۱ اینچی اپل

در گزارش این موسسه تحقیقاتی، حجم عرضه مدل‌های جدید سری آیپد پرو در مقایسه با نسل‌های قبلی که به نمایشگرهای LCD و Mini LED مجهز هستند کمتر پیش‌بینی شده است. علی‌رغم کاهش احتمالی در میزان فروش سری آيپد پرو اولد، ترندفورس اذعان داشته که تجهیز آیپد به نمایشگر اولد یک قدم بزرگ در صنعت محسوب می‌شود. 

ترندفورس پیش‌بینی کرده که امسال حدود ۹ میلیون واحد تبلت‌ اولد عرضه خواهد شد که حدود ۷ درصد از سهم کلی بازار تبلت است. 

شایان ذکر است که نوآوری در نمایشگر اولد نسل جدید سری آیپد پرو بسیار قابل‌توجه است. اپل در تبلت‌های جدید خود از فناوری Tandem برای نمایشگر اولد بهره برده که به معنای قرارگیری دو لایه از نمایشگر اولد به روی هم است.

نمایشگر سری آیپد پرو اولد اپل

به لطف فناوری Tandem Display، روشنایی نمایشگر به طور چشمگیری بیشتر می‌شود. برای مثال، اپل تایید کرده که در حالت پخش محتوای SDR، روشنایی نمایشگر سری آیپد پرو اولد به ۱۰۰ نیت می‌رسد. با پخش محتوای HDR، نمایشگر قادر است که به روشنایی ۱۶۰۰ نیتی دست پیدا کند.

ترندفورس با اشاره به فناوری Tandem اعلام کرده که این روش کمک شایانی به عملکرد و طول عمر نمایشگرهای اولد می‌کند. در ادامه این گزارش ذکر شده که فرآیند ساخت نمایشگر‌های اولد به خصوص در مقیاس بالا پیچیده و سخت است ولی انتظار می‌رود که بازدهی خط تولید نمایشگر اولد در سال ۲۰۲۶ میلادی بهبود قابل‌توجهی پیدا کند.

برچسب‌ها:

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)