خانهاخبار
سری گلکسی اس ۲۵ احتمالا با یک بهبود مهم همراه خواهد شد

سری گلکسی اس ۲۵ احتمالا با یک بهبود مهم همراه خواهد شد

گزارش شده سونی قصد دارد برخی از مراحل تولید سنسور دوربین را در کشور کره انجام دهد تا تامین سنسورها برای گوشی‌های سامسونگ آسان شود. 

۱۴۰۲/۱۲/۲۳

شاید سیستم دوربین به کار رفته در گلکسی اس ۲۴ و گلکسی اس ۲۴ پلاس عملکرد قابل قبولی داشته باشد اما در مقایسه با دوربین گوشی‌های پرمیوم بازار، دو پرچمدار سامسونگ از ضعف‌های محسوسی در زمینه تصویربرداری رنج می‌برند. 

شایعات ادعا کرده‌اند که سامسونگ در فکر بهبود عملکرد سیستم دوربین سری پرچمدار خود است و حالا به نظر می‌رسد سونی قصد دارد از فرصت به دست‌آمده استفاده کند تا همکاری خود با غول فناوری کره را گسترده‌تر از قبل بکند. 

S24.jfif

همانطور که می‌دانیم، گلکسی اس ۲۴ و گلکسی اس ۲۴ پلاس از سنسور ایزوسل GN3 سامسونگ استفاده می‌کند که مشابه سنسور GN5 به کار رفته در گلکسی اس ۲۲ است. سنسور GN3 با اندازه 1/1.57 اینچی از اندازه پیکسلی ۱ میکرومتری پشتیبانی می‌کند و به لطف فناوری Tetrapixel، تصاویر باکیفیتی را ثبت می‌کند. 

سال گذشته، افشاگری شناخته‌شده به نام Tech-Reve ادعا کرد که گلکسی اس ۲۵ و گلکسی اس ۲۵ پلاس سنسور GN3 را کنار خواهند گذاشت و به جای آن از یک سنسور برند سونی بهره خواهند برد. حالا به نظر می‌رسد گزارش جدید خبرگزاری ETNews به طور غیرمستقیم این ادعا را تایید می‌کند. 

طبق این گزارش، ظاهرا سونی قصد دارد که برخی از مراحل فرآیند تولید سنسور را به کشور کره منتقل کند. علی‌رغم این که گزارش ETNews تجهیز گوشی‌های سامسونگ به سنسورهای سونی را تایید نمی‌کند، این گزارش اشاره دارد که محصولات آینده برند کره‌ای از سنسورهای ساخته‌شده توسط سونی برخوردار خواهند شد. 

S35 camrea.jfif

شایان ذکر است که سنسورهای جدید سونی احتمالا بهبود قابل توجهی خواهند داشت چرا که شایعه شده سونی در ساخت آن‌ها از فناوری جدیدی استفاده می‌کند که باعث می‌شود کیفیت تصویربرداری به طور قابل توجهی بهتر شود. 

در صورتی که سری گلکسی اس ۲۵ به سنسور سونی مجهز شود، انتظار داریم که سیستم دوربین سری پرچمدار سامسونگ بهبود چشمگیری پیدا کند. 

در نهایت باید اشاره کرد که سری گلکسی اس ۲۵ با تراشه اسنپدراگون ۸ نسل چهار عرضه خواهند شد و احتمالا از طراحی جدیدی بهره خواهند برد. البته نباید فراموش کنیم که این گزارش تنها در حد یک شایعه است و تا رونمایی از سری گلکسی اس ۲۵ نیز زمان زیادی باقی مانده است. 

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)