خانهاخبار
ویرایش پیام در گوگل‌مسیج؛ رویایی که به واقعیت می‌پیوندد

ویرایش پیام در گوگل‌مسیج؛ رویایی که به واقعیت می‌پیوندد

گوگل‌مسیج (Google Messages)، برنامه محبوب برای پیام‌های SMS و RCS، ممکن است در آینده‌ی نزدیک قابلیت بسیار مهمِ ویرایش پیام‌ها پس از ارسال را اضافه کند. 

۱۴۰۲/۱۱/۲۸

احتمال اضافه شدن قابلیت ویرایش پیام در گوگل‌مسیج

احتمال افزوده‌شدن قابلیت ویرایش پیام‌ها در Google Messages توسط کاربر توییتر AssembleDebug (از طریق TheSpAndroid) کشف شد. او شواهدی از این ویژگی پنهان را در نسخه بتای Google Messages یافت.

احتمال اضافه شدن قابلیت ویرایش پیام در گوگل‌مسیج

گزارش AssembleDebug حاکی از آن است که کاربران ممکن است تا ۳۰ دقیقه فرصت داشته باشند تا پیام‌های ارسال شده را ویرایش کنند. 

همچنین به نظر می‌رسد Google Messages یک تاریخچه‌ی ویرایش شفاف را حفظ می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد هرگونه تغییر در ویرایش را مشاهده کنند.

با این قابلیت جدید، کاربران انعطاف‌پذیری بیشتری در مدیریت پیام‌های خود خواهند داشت و از مشکلات پاک کردن و دوباره ارسال پیام‌ها به دلیل اشتباهات تایپی یا سایر خطاها جلوگیری خواهد شد.

 

ویرایش پیام‌ها در Google Messages

ویرایش پیام‌ها در Google Messages

فرآیند ویرایش پیام‌ها در گوگل‌مسیج ساده خواهد بود: با نگه داشتن طولانی مدت روی متن پیام، یک نماد مداد جدید ظاهر می‌شود که با لمس آن، یک فیلد ویرایش باز خواهد شد. 

با این حال، گزارش‌ها حاکی از آن است که برای اعمال صحیح تغییرات، کاربران دیگر نیز باید این قابلیت را فعال کرده باشند؛ در غیر این صورت، پیام‌های ویرایش‌شده را به درستی مشاهده نخواهند کرد.

 

تحولات ویرایش پیام‌ها در Google Messages: از ابهامات تا امکانات جدید

در آزمایش با یک چت RCS، کاربران تغییرات ویرایش را در دستگاه خود مشاهده نکرده‌اند، اما سایر گیرندگان پیام‌های ویرایش‌شده را به صورت پیام‌های جداگانه دریافت کرده‌اند.

گفته می‌شود دلیل این تناقض، فعال نبودن این ویژگی برای آن کاربران است.

علاوه بر این، در ابتدا، ویژگی ویرایش ممکن است فقط برای پیام‌های RCS اعمال شود و پیام‌های استاندارد SMS را در بر نگیرد.

اگرچه هیچ تاریخ انتشار رسمی برای این ویژگی اعلام نشده است، اما وجود بالقوه آن نشان‌دهنده تلاش‌های مستمر گوگل برای بهبود عملکرد و تجربه کاربری Google Messages است.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)