خانهاخبار
باتری ویژن پرو به راحتی قابل تعویض نیست

باتری ویژن پرو به راحتی قابل تعویض نیست

به تازگی مشخص شده که اگر باتری ۲۰۰ دلاری اضافی را هم برای ویژن پرو خریداری کنید، باز هم دستگاه شما نیاز به راه‌اندازی مجدد دارد و با اتمام باتری اول این محصول خاموش می‌شود.

۱۴۰۲/۱۱/۱۲

هدست اپل ویژن پرو با یک بسته باتری خارجی با ظرفیت ۳۱۶۶ میلی آمپر ساعت در مقایسه با باتری ۳۲۷۴ میلی‌آمپر ساعتی موجود در آیفون ۱۵ پرو عرضه می‌شود، اما از آنجایی که ولتاژها متفاوت است، این اندازه‌گیری به تنهایی نمی‌تواند معادل درستی در نظر گرفته شود. افرادی که با این دستگاه کار کرده‌اند، همچنین گزارش داده‌اند که تفاوت‌های قابل توجهی در اندازه و وزن بین این دو وجود دارد.

vision-pro-battery-pack.jpg

به گفته جان گروبر از Daring Fireball، باتری ویژن پرو تقریبا به عرض و ارتفاع یک آیفون ۱۵ پرو است، اما ضخیم‌تر است. از نظر وزن نیز سنگین‌تر است، یعنی حدود ۳۲۵ گرم است که در مقایسه با ۱۸۷ گرم برای آیفون ۱۵ پرو بسیار بیشتر محسوب می‌شود. طبق گفته گروبر، پک باتری ویژن پرو از نظر ضخامت و وزن به دو آیفون ۱۵ نزدیکتر است تا یک آیفون.

مارکز براونلی در ویدیوی آنباکس خود همچنین این باتری را «بسیار سنگین» توصیف کرده و آن را با گوشی‌هایی با باتری‌هایی با ظرفیت بزرگ‌تر از ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی مقایسه کرده که البته «بسیار سبک‌تر» به نظر می‌رسند. احتمالا باید منتظر بمانیم تا بفهمیم دلیل این وزن اضافی چه می‌تواند باشد.

بسته باتری خارجی همراه با ویژن پرو نقره‌ای، دارای یک کانکتور اختصاصی برای اتصال به هدست و یک درگاه USB-C برای شارژ از طریق شارژر ۳۰ واتی است. کانکتور اختصاصی آن هم با چرخاندن یک چهارم دور به ویژن پرو متصل می‌شود تا در جای خود قفل شود.

برای کسانی که قصد خرید بسته باتری ۲۰۰ دلاری اضافی را دارند، یک نکته را باید در نظر داشته باشند که باتری‌های ویژن پرو قابل تعویض نیستند. همانطور که گروبر خاطر نشان می‌کند، باتری ذخیره داخلی در هدست وجود ندارد، بنابراین وقتی کابل برق قطع می‌شود، ویژن پرو فورا خاموش می‌شود. بنابراین برای تعویض باتری به راه اندازی مجدد دستی نیاز است.

اپل می گوید ویژن پرو به طور کلی تا ۲ ساعت عمر باتری و تا ۲٫۵ ساعت برای پخش ویدیوی دو بعدی به طور خاص ارایه می‌دهد. با این حال، چندین منتقد ادعا کرده‌اند که در استفاده عمومی تا ۳ ساعت از یک بار شارژ استفاده کرده‌اند و یکی از آنها گفته که می‌تواند یک فیلم سه ساعته را با یک بار شارژ تماشا کند.

از نظر عمر باتری، مقایسه ویژن پرو با آیفون ۱۵ پرو منطقی نیست، زیرا بدون شک اولی انرژی بیشتری برای تامین انرژی مجموعه‌ای از دوربین‌ها، حسگرها، نمایشگرها، بلندگوها و میکروفون‌ها نیاز دارد.

اپل ویژن پرو در روز جمعه ۲ فوریه (۱۳ بهمن) در آمریکا عرضه می‌شود. اپل گفته است که ویژن پرو در اواخر سال جاری در کشورهای دیگری نیز عرضه خواهد شد.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)