خانهاخبار
رنگ‌ها در نمایشگر گلکسی اس ۲۴ اولترا بی‌روح است!

رنگ‌ها در نمایشگر گلکسی اس ۲۴ اولترا بی‌روح است!

کاربران خبر از یک مشکل عجیب در نمایشگر پرچمدار جدید سامسونگ داده‌اند که به نظر تنها یک ایراد نرم‌افزاری است و احتمالا در آینده رفع می‌شود. 

۱۴۰۲/۱۱/۱۰

برای چندین سال، گوشی‌های سامسونگ با چندین پروفایل رنگی برای نمایشگر خود همراه شده‌اند. پروفایل «Natural» رنگ‌ها را به دقیق‌ترین شکل ممکن (نزدیک به دنیای واقعی)‌ نشان می‌دهد در حالی که در پروفایل «Vivid» اشباع و غلظت رنگ‌ها افزایش پیدا می‌کند تا زیبا‌تر به نظر برسند. البته در این حالت رنگ‌ها به طور غیر واقعی نمایش داده می‌شوند.

S24 ultra 11.jpg

حالا اما به نظر می‌رسد پرچمدار جدید سامسونگ یعنی گلکسی اس ۲۴ اولترا با مشکلاتی در زمینه نمایش رنگ‌ها مواجه شده است. در این راستا، کاربرانی که موفق شده‌اند گلکسی اس ۲۴ اولترا را زودتر از موعد دریافت کنند، با انتشار چندین پست در شبکه اجتماعی رددیت خبر از رنگ‌های بی‌روح در نمایشگر گوشی پرمیوم سامسونگ داده‌اند.

برای اثبات این ادعا، وبسایت Android Authority نحوه نمایش رنگ‌ها در دو گوشی گلکسی اس ۲۳ اولترا و گلکسی اس ۲۴ اولترا را مقایسه کرده است. زمانی که پروفایل رنگی هر دو گوشی در حالت Vivid قرار می‌گیرد، رنگ‌های در پرچمدار فعلی سامسونگ در مقایسه با نسل قبلی به طرز قابل توجهی‌ مات و کدر هستند. در تصویر پایین به خوبی تفاوت بین دو نمایشگر گلکسی اس ۲۴ اولترا و گلکسی اس ۲۳ اولترا مشخص است:

S24 ultra.jpg

امیدواریم ایراد نمایش بی‌روح رنگ‌ها یک مشکل سخت‌افزاری نباشد چرا که سامسونگ مجبور می‌شود که دستگاه‌های آسیب‌دیده را بازگرداند. این موضوع قطعا باعث ناراحتی کاربران و خریداران خواهد شد. 

شایان ذکر است که طبق ادعای وبسایت Android Authority، ایراد نمایش رنگ‌ها یک مشکل نرم‌افزاری است. در این رابطه، بررسی‌های وبسایت مذکور نشان داده که در پروفایل رنگی Natural رنگ‌ها به صورت مشابه در دو نمایشگر گلکسی اس ۲۴ اولترا و گلکسی اس ۲۳ اولترا نمایش داده می‌شوند.

با انتخاب پروفایل Vivid تفاوت‌های بین دو نمایشگر آشکار می‌گردد چرا که به نظر می‌رسد نحوه نمایش رنگ‌ها در نمایشگر گلکسی اس ۲۴ اولترا در این حالت تفاوت خاصی با پروفایل Natural ندارد. با توجه به این موضوع، ظاهرا این مشکل مربوط به One UI 6.1 است که در حال حاضر تنها به گلکسی اس ۲۴ اولترا محدود شده است. امکان دارد که One UI 6.1 به طور کلی از حالت Vivid پشتیبانی نمی‌کند و نمی‌تواند تفاوتی بین این حالت و پروفایل Natural قائل شود.

در نهایت باید اشاره کرد که سامسونگ هنوز هیچ اشاره‌ای به این موضوع نداشته ولی انتظار داریم که به زودی شاهد انتشار جوابیه رسمی غول فناوری کره باشیم.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)