خانهاخبار
یک گوشی مرموز با تراشه پرچمدار و دو دوربین سلفی زیر نمایشگر در حال ساخت است

یک گوشی مرموز با تراشه پرچمدار و دو دوربین سلفی زیر نمایشگر در حال ساخت است

افشاگری شناخته‌شده به تازگی ادعا کرده که یک گوشی در حال ساخت است که به تراشه‌ سری ۸ اسنپدراگون، نمایشگر بدون حاشیه و دو دوربین سلفی زیر نمایشگر مجهز است.  

۱۴۰۲/۱۰/۲۶

شیائومی در سال ۲۰۲۱ میلادی از گوشی میکس ۴ رونمایی کرد که تنها گوشی این برند محسوب می‌شود که به دوربین سلفی زیر نمایشگر مجهز شده است. حالا اما به نظر می‌رسد شیائومی در حال توسعه نسل جدید این گوشی است. 

اخیرا، افشاگری شناخته‌شده به نام Digital Chat Station به تازگی بخشی از مشخصات فنی مربوط به یک گوشی ناشناس را در شبکه اجتماعی Weibo‌ به اشتراک گذاشته که خبر از دوربین سلفی دوگانه زیر نمایشگر می‌دهد. این گوشی ظاهرا همان شیائومی میکس ۵ است که احتمالا سال آینده میلادی معرفی خواهد شد. 

mix 4.jpg

طبق این گزارش، افشاگر DCS ادعا کرده که یک گوشی مرموز در حال گذراندن تست‌های فنی با یک تراشه از سری پرچمدار اسنپدراگون سری ۸ است. به علاوه، نمایشگر این گوشی در چهار طرف از حاشیه‌های بسیار نازکی بهره خواهد برد که ظاهری بدون حاشیه و تمام صفحه را برای گوشی به ارمغان می‌آورد. 

در ادامه گزارش خود، افشاگر برجسته چینی تایید کرده که این گوشی از دو دوربین سلفی زیر نمایشگر بهره خواهد برد. همچنین سیستم دوربین پشتی گوشی نیز شامل یک سنسور تله‌فوتو خواهد بود که از زوم اپتیکال ۴ برابری پشتیبانی خواهد کرد. 

افشاگر DCS در پست خود هیچ اشاره‌ای به نام گوشی نکرده ولی با توجه به نمایشگر بدون حاشیه و دوربین سلفی زیر نمایشگر دوگانه آن، به نظر می‌رسد منظور این افشاگر گوشی شیائومی میکس ۵ بوده است. 

mix 4 1.jpg

فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر شیائومی میکس ۴

شایان ذکر است که شیائومی میکس ۵ احتمالا در طی سال جاری میلادی معرفی نخواهد شد. البته این گوشی اخیرا با شناسه مدل 2503AVP01C در پایگاه اطلاعاتی IMEI لیست شد ولی شایعات ادعا کرده‌اند که میکس ۵ در ماه مارس سال ۲۰۲۵ میلادی رونمایی خواهد شد. 

در خبری مشابه، شیائومی در حال ساخت و توسعه دو گوشی دیگر متعلق به سری میکس است. در این راستا، غول فناوری چین در نیمه اول سال جاری میلادی از اولین گوشی تاشو فلیپ خود موسوم به میکس فلیپ رونمایی خواهد کرد که به تراشه اسنپدراگون ۸ نسل دو مجهز است. از سوی دیگر، گوشی تاشو شیائومی میکس فولد ۴ نیز با تراشه اسنپدراگون ۸ نسل سه در نیمه دوم سال ۲۰۲۴ میلادی معرفی خواهد شد. 

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)