خانهاخبار
یک دوربین، چهار نسل؛ گلکسی اس ۲۵ از دوربین مشابه اس ۲۲ بهره خواهد برد

یک دوربین، چهار نسل؛ گلکسی اس ۲۵ از دوربین مشابه اس ۲۲ بهره خواهد برد

گزارشی جدید ادعا کرده که سامسونگ برای چهارمین نسل متوالی از دوربین‌ اصلی یکسانی برای گلکسی اس ۲۵ و اس ۲۵ پلاس استفاده خواهد کرد.

۱۴۰۲/۹/۲۹

اوایل ماه جاری میلادی، شایعه‌ای در دسترس قرار گرفت مبنی بر این که سامسونگ به جای دوربین‌های سری ایزوسل از سنسور شرکت سونی برای دوربین اصلی گلکسی اس ۲۵ و گلکسی اس ۲۵ پلاس استفاده خواهد کرد. در آن زمان، این گزارش باعث شد که شک و شبهه زیادی در بین کاربران ایجاد شود چرا که سامسونگ برای سال‌ها از سنسورهای اختصاصی خود برای سری پرچمدار گلکسی اس بهره برده است.

S23.jpg

حالا اما به تازگی افشاگری شناخته‌شده به نام Revegnus ضمن رد این شایعه ادعا کرده که گلکسی اس ۲۵ و گلکسی اس ۲۵ پلاس از دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی سری ایزوسل برخوردار خواهد شد. به طور دقیق‌تر، دوربین اصلی این دو پرچمدار سنسور ایزوسل GN3 خواهد بود.

با این خبر ناامیدکننده، به نظر می‌رسد همچنان نباید منتظر بهبود خاصی در سیستم دوربین مدل‌های استاندارد و پلاس سری گلکسی اس باشیم. سنسور ایزوسل GN3 امسال در گلکسی اس ۲۳ و اس ۲۳ پلاس به کار رفت و انتظار می‌رود سال آینده نیز با گلکسی اس ۲۴ و اس ۲۴ پلاس همراه شود. 

در حقیقت، سنسور ایزوسل GN3 تقریبا از مشخصات فنی مشابه سنسور ایزوسل GN5 که در گلکسی اس ۲۲ و اس ۲۲ پلاس وجود دارد بهره می‌برد. هر دوی این دوربین‌ها از اندازه سنسور 1/1.56 اینچی و اندازه پیکسلی ۱ میکرومتری برخوردار هستند. البته ایزوسل GN3 فوکوس خودکار بهتری را به ارمغان می‌آورد و فریم ریت بالاتری را در حالت ‌Burst Mode ثبت می‌کند.

S23 1.jpg

در صورت صحت این موضوع، سامسونگ برای چهارمین نسل متوالی از سنسور مشابهی برای گلکسی اس ۲۵ و اس ۲۵ پلاس بهره خواهد برد. در این راستا، انتظار داریم سامسونگ بهبودهای نرم‌افزاری مختلفی را در پرچمدارهای خود اعمال کند تا شاهد پیشرفت کیفیت و تجربه تصویربرداری آن‌ها باشیم.

در نهایت باید اشاره کرد که هنوز تا زمان معرفی و عرضه سری گلکسی اس ۲۵ زمان زیادی باقی مانده و امکان دارد سامسونگ نظر خود را تغییر دهد و از سنسور بهتری برای پرچمدارهای سال ۲۰۲۵ خود استفاده کند. 

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)