خانهاخبار
گلکسی اس ۲۵ از سنسور سونی برای دوربین اصلی بهره خواهد برد!

گلکسی اس ۲۵ از سنسور سونی برای دوربین اصلی بهره خواهد برد!

سامسونگ ظاهرا تصمیم دارد گلکسی اس ۲۵ و اس ۲۵ پلاس را با دوربین سونی همراه کند.
۱۴۰۲/۹/۱۴

نسل جدید سری پرچمدار سامسونگ احتمالا در ماه ژانویه سال آینده میلادی معرفی خواهد شد. تا به امروز، گزارش‌های زیادی پیرامون پرچمدارهای موردانتظار غول فناوری کره فاش شده است. حالا اما به تازگی یک افشاگر زودتر از موعد دست به کار شده و جزئیات جدیدی از سری پرچمدار سال ۲۰۲۵ را در اختیار کاربران قرار داده است. 

طبق جدیدترین گزارش منتشر شده، افشاگری شناخته‌شده به نام Revegnus ادعا کرده که گلکسی اس ۲۵ و گلکسی اس ۲۵ پلاس سنسور اختصاصی سامسونگ را کنار خواهند گذاشت و به جای آن از سنسورهای شرکت سونی برای دوربین اصلی خود بهره خواهند برد.

image

به طور معمول، سامسونگ از سری سنسورهای اختصاصی خود موسوم به ایزوسل برای دوربین اصلی گوشی‌های بالارده خود استفاده می‌کند. برای مثال، گلکسی اس ۲۳ و گلکسی اس ۲۳ پلاس از سنسور ۵۰ مگاپیکسلی ایزوسل GN3 (اندازه 1/1.57 اینچی) بهره می‌برند. با توجه به این موضوع، تجهیز نسخه‌ استاندارد و پلاس سری گلکسی اس ۲۵ به سنسور سونی یک تغییر مهم برای پرچمدارهای سامسونگ خواهد بود.

شایان ذکر است که تغییر سنسور دوربین اصلی گلکسی اس ۲۵ و گلکسی اس ۲۵ پلاس لزوما به معنای بهبود عملکرد و کیفیت آن نخواهد بود. به علاوه، انتظار می‌رود سامسونگ از سنسورهای سونی هم‌رده سنسور ایزوسل GN3 مانند IMX890 و LYT-700 در پرچمدارهای خود استفاده کند.

image

علاوه بر این، تفاوت خاصی بین سنسورهای هم‌رده سامسونگ و سونی وجود ندارد. در این راستا، سونی برخی فناوری‌های سخت‌افزاری جدیدی در سنسورهای سری LYT خود بهره برده در حالی که سامسونگ فناوری تفکیک پیکسل دوربین‌های خود را بهبود می‌بخشد تا کیفیت نهایی تصاویر بهتر شود.

نباید فراموش کنیم که بهبودهای نرم‌افزاری یک دوربین نیز به اندازه بروزرسانی‌های سخت‌افزاری آن مهم هستند. در این راستا، تغییر سنسور گلکسی اس ۲۵ و گلکسی اس ۲۵ پلاس بدون اعمال بهبودهای نرم‌افزاری شاید تغییر خاصی در عملکرد سیستم دوربین این پرچمدارها ایجاد نکند.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)