خانهاخبار
افزایش آیفون‌های ریپک در بازار، چالش تازه مصرف‌کنندگان

افزایش آیفون‌های ریپک در بازار، چالش تازه مصرف‌کنندگان

فروشندگان تلفن همراه باید وضعیت ریپک یا اصلی بودن آیفون 13 را در فاکتور فروش درج کنند.
۱۴۰۲/۹/۶

رجیستر نشدن آخرین مدل‌های آیفون در بازار ایران باعث گرمی بازار آیفون ۱۳ در کشور شده و این مسئله پیامدهای بسیاری از پرداخت هزینههایی برای دور زدن مشکل رجیستری گرفته تا افزایش چشمگیر قیمت آیفون ۱۲ و ۱۳، به دنبال داشته است.

یکی دیگر از پیامدهای وضعیت نامعلوم رجیستری آیفون ۱۴ و ۱۵ افزایش نمونهای ریپکشده آیفون ۱۲ و ۱۳ در بازار است و در این میان فعالان حوزه موبایل با توجه به افزایش گوشیهای ریپک شده بارها به مردم نسبت به خرید آیفون ۱۲ و ۱۳ هشدار دادهاند.

این در حالی است که اخیرا به فروشندگان تلفن همراه نیز هشدار داده شده تا اصالت و گارانتی دستگاه قبل از باز کردن جعبه را از طریق سامانه جامع گارانتی بررسی کنند. فروشندگان موبایل ملزم هستند تا به مشتریان خود اعم از خرده فروش یا مصرفکننده، وضعیت ریپک یا پک اصلی بودن موبایل را در فاکتور فروش درج کنند.

image

تصمیم خرید با شماست

همانطور که اشاره شد این روزها بازار موبایل ایران شاهد افزایش نمونههای ریپک شده آیفون ۱۲ و ۱۳ بوده است و به گفته اتحادیه فروشندگان موبایل باید وضعیت ریپک یا پک اصلی بودن گوشی در فاکتور فروش قید شود چراکه در بسیاری از مواقع مصرفکنندگان آیفونی میخرند که کاملا نو بوده و طوری در یک جعبه تمیز بستهبندی می شود که با یک آیفون نو مو نمیزند. بنابراین با قید شدن وضعیت گوشیهای آیفون در فاکتور تصمیمگیری خرید به عهده مصرفکننده گذاشته میشود.

در چنین شرایطی عدهای ترجیح میدهند که مبلغ بیشتری را در ازای یک گوشی اورجینال بدهند البته از سوی دیگر هستند افرادی که یا به دلیل بی اطلاعی و نابلدی و یا از روی ناچار به سمت خرید گوشیهای ریپک میروند. به هر حال با توجه به قیمت بالای محصولات اپل خرید گوشی اپل ریپک شده برای علاقهمندان یک انتخاب اقتصادی و مناسب به نظر میرسد.

به هر صورت با توجه به این مسئله که اصالت گوشی‌های ریپک به‌هیچ‌عنوان تضمین نمی‌شوند توصیهای که میتوان کرد این است که مصرفگنندگان حتی با یک سوم مبلغ کالای اصل، گوشی ریپک نخرند چراکه گوشی ریپک را میتوان پرریسکترین محصولی دانست که برای مصرفکننده فقط زیان دارد. اما اگر قیمت بالای اپل شما را مجبور به خرید گوشی ریپک کرده است توصیه میشود گوشیهای ریپکی را خریداری کنید که توسط خود شرکت اپل ریپک شده است. این مدلها کیفیت بالاتری داشته و میتوانید از سالم بودن قطعات آن اطمینان داشته باشید.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)