خانهاخبار
تکذیب حمله سایبری درباره اختلال اخیر اینترنت

تکذیب حمله سایبری درباره اختلال اخیر اینترنت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص علت قطعی‌ها و اختلال‌های اینترنتی اخیر گفت: مشکلات فنی همه جای دنیا اتفاق می‌افتد و چیز طبیعی است.
۱۴۰۲/۸/۲۹

بیش از یک سال است که اینترنت در تمام نقاط ایران به خصوص شهر تهران با اختلالهای گستردهای روبهرو بوده و هر بار این اختلالات واکنش کاربران و مسئولان در این حوزه را به دنبال داشته است، تازهترین واکنشها درخصوص قطعی و اختلال اینترنت به روزهای اخیر باز میگردد. روز شنبه ۲۷ آبان ماه به‌ دنبال ایجاد اختلال در شبکه انتقال استان تهران از ساعت ۹:۴۵ تا ۱۰:۲۵ در ارائه ترافیک داخل و بینالملل اپراتورهای کشور اختلالی رخ داد و پس از آن شرکت ارتباطات زیرساخت از رفع اختلال در شبکه انتقال استان تهران و بازگشت دسترسی به اینترنت به وضعیت نرمال خبر داد. به دنبال این مسئله گمانهزنیهایی درخصوص حملات سایبری شد که وزیر ارتباطات این مسئله را تکذیب کرد.

image

عیسی زارعپور در دهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت در پاسخ به پرسش تسنیم درباره چرایی اختلال اینترنت طی دو روز گذشته، گفت:

همین الآن که در همایش بودم به‌خاطر بارندگی در خوزستان 30 درصد سایت‌های سیار قطع شده بود که دوستان درحال پیگیری آن هستند. حادثه یک امر طبیعی است و ممکن است هر لحظه اتفاق بیفتد، دیروز هم بخش‌هایی از اینترنت ترکیه قطع شده بود. روز شنبه در شبکه زیرساخت کشور یک مشکل فنی پیش آمده بود و حدود نیم ساعت شاید 25 درصد ظرفیت کشور دچار مسئله شد و مشکلاتی را برای برخی از مردم به وجود آورد، البته شرکت زیرساخت هم اطلاعیه داد و عذرخواهی هم کردند، بلافاصله مسئله حل شد. گمانه‌زنی‌هایی می‌شود که حمله سایبری شده است؛ به‌هیچ‌وجه هیچ حمله‌ای اتفاق نیفتاده بود و یک مشکل فنی بود که من به دوستان دستور دادم که دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم. ما شبانه‌روز درحال تلاش برای فراهم کردن زیرساخت‌های باکیفیت و پرقدرت و با سرعت بالا هستیم.

برخلاف صحبتهای امیدوارکننده مسئولان درخصوص بهبود کیفیت اینترنت در آیندهای نه چندان دور، بسیاری از کاربران معتقدند که پایانی بر قصه اختلالات اینترنتی دیده نمیشود. البته نظرات کاربران آنچنان غیر قابل باور هم نیست چراکه این روزها اختلال و قطعی عضو جداناپذیری از اینترنت ایران شده است و هر کدام از ما دائما با این چالش دست به گریبان هستیم. حال باید منتظر ماند و دید که آیا حرفهای امیدوارکننده مسئولان به کرسی مینشیند و بالاخره اینترنت روز خوش را خواهد دید و یا اینترنت با همین فرمان در مسیر پر پیچ و خم خود ادامه خواهد داد؟

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)