خانهاخبار
پشتیبانی از گلکسی فولد به پایان رسید؛ اولین گوشی تاشو سامسونگ در آخر خط

پشتیبانی از گلکسی فولد به پایان رسید؛ اولین گوشی تاشو سامسونگ در آخر خط

سامسونگ امروز به طور رسمی تایید کرد که دیگر بروزرسانی‌های امنیتی برای گلکسی فولد و گلکسی فولد 5G عرضه نمی‌شود.
۱۴۰۲/۸/۱۸

در سال ۲۰۱۹، سامسونگ با معرفی اولین گوشی تاشو خود یعنی گلکسی فولد رسما دوره محصولات تاشو را آغاز کرد. در واقع، گلکسی فولد را می‌توان نخستین گوشی تاشو بازار به شمار آورد که به طور گسترده روانه بازار شد و به راحتی در دسترس کاربران قرار گرفت. البته این گوشی  مقداری عجیب نیز بود چرا که نمایشگر کاور گلکسی فولد از اندازه کوچکی برخوردار بود و کاربران اکثر مجبور می‌شدند که از نمایشگر داخلی آن استفاده کنند.

جدا از نمایشگر کاور کوچک، گلکسی فولد در زمینه طراحی و مقاومت نیز با مشکلاتی رو‌به‌رو شد به طوری که سامسونگ در همان سال نسخه بهبودیافته آن را معرفی و عرضه کرد.

image

گلکسی فولد

حالا اما براساس جدیدترین گزارش منتشر شده، اولین گوشی تاشو سامسونگ به پایان مسیر خود رسیده چرا که ظاهرا غول فناوری کره دیگر بروزرسانی‌های امنیتی برای گوشی تاشو تاریخ‌ساز خود عرضه نخواهد کرد. وبسایت SamMobile به تازگی ادعا کرده که سامسونگ دو گوشی گلکسی فولد و گلکسی فولد 5G را از لیست دستگاه‌هایی که بروزرسانی امنیتی دریافت می‌کنند خارج کرده است.

با توجه به این موضوع، کاربران این دو گوشی دیگر پیغامی مبنی بر دریافت بروزرسانی امنیتی مشاهده نخواهند کرد. آخرین بروزرسانی گلکسی فولد مربوط به دو سال پیش و بروزرسانی اندروید ۱۲ برپایه One UI 4.0 می‌شود. حالا با به پایان رسیدن پشتیبانی نرم‌افزاری گلکسی فولد و گلکسی فولد 5G، سامسونگ به طور غیر مستقیم این دو گوشی را از رده خارج کرده است.

به همراه گلکسی فولد و گلکسی فولد 5G، سامسونگ همچنین پشتیبانی از گوشی‌هایی مانند گلکسی A20s، گلکسی A30s، گلکسی A50s و گلکسی A70s را نیز به اتمام رسانده است.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)