خانهاخبار
شیائومی در حال توسعه لپ‌تاپی با پردازنده سری Meteor Lake اینتل است

شیائومی در حال توسعه لپ‌تاپی با پردازنده سری Meteor Lake اینتل است

به تازگی لپ‌تاپی متعلق به برند شیائومی در گیک‌بنچ ثبت شده که ظاهرا به پردازنده Intel Core Ultra 7 155H مجهز است.
۱۴۰۲/۷/۲۴

براساس جدیدترین گزارش منتشر شده، شیائومی ظاهرا در حال ساخت یک لپتاپ جدید است که با پردازنده سری Meteor Lake اینتل عرضه خواهد شد. این لپتاپ به تازگی و با پردازنده نسل چهارده Intel Core 7 Ultra 155H در بنچمارک گیک‌بنچ لیست شده است. در پایگاه اطلاعاتی گیک‌بنچ همچنین بخشی از مشخصات فنی این پردازنده ثبت شده است.

image

طبق اطلاعات قرار گرفته در این بنچمارک، پردازنده Intel Core 7 Ultra 155H از ۱۶ هسته و ۲۲ رشته بهره خواهد برد که شامل شش هسته پردازشی و ده هسته کم مصرف می‌شود. در آزمون‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای، لپتاپ شیائومی به ترتیب امتیازهای ۱۵۶۷ و ۸۲۲۸ را به خود اختصاص داده است. این دستگاه همچنین به حافظه ۳۲ گیگابایتی و ویندوز ۱۱ مجهز خواهد بود.

امتیازهای پردازنده جدید اینتل به طرز قابل توجهی پایین‌تر نسخه از نسل قبلی آن یعنی پردازنده نسل سیزدهمی Core i7-13700H با امتیازهای ۲۶۱۰ و ۱۲۹۸۹ در تست‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای است. البته نباید فراموش کنیم که نتایج پردازنده Core 7 Ultra 155H هنوز در مراحل مقدماتی قرار دارد و نسخه نهایی این پردازنده به احتمال زیاد عملکرد بهتری را از خود نشان خواهد داد.

image

همانطور که می‌دانیم، اینتل حساب ویژه‌ای روی پردازنده‌های نسل جدید خود باز کرده است. سری Meteor Lake بر پایه فرآیند Intel 4 توسعه داده خواهد شد و از XPU بهبود یافته (شامل پردازنده مرکزی، پردازنده گرافیکی و سایر شتاب‌دهنده‌ها) بهره می‌برد. قابلیت‌های هوش مصنوعی پردازنده‌های جدید اینتل نیز پیشرفت قابل توجهی خواهد داشت. اینتل همچنین ادعا کرده که عملکرد پردازنده گرافیکی سری Meteor Lake بهبود چشمگیری خواهد داشت.

همراه با عرضه پردازنده‌های سری Meteor Lake، اینتل به طور رسمی شیوه نام‌گذاری سخت‌افزارهای خود را تغییر خواهد داد. در این راستا، حرف i از نام پردازنده‌ها حذف شده و تنها عدد آن ذکر می‌شود. برای مثال، پردازنده Intel Core i5 به Core 5 تبدیل می‌شود.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)