خانهاخبار
سامسونگ مدت عرضه بروزرسانی‌های امنیتی را تا بیش از پنج سال افزایش خواهد داد

سامسونگ مدت عرضه بروزرسانی‌های امنیتی را تا بیش از پنج سال افزایش خواهد داد

یک مقام رسمی سامسونگ اعلام کرده که غول فناوری کره در حال تصمیم‌گیری برای ارائه بروزرسانی‌های امنیتی پنج ساله است.
۱۴۰۲/۷/۱۸

هفته گذشته، گوگل با معرفی سری پیکسل استاندارد جدیدی را برای بروزرسانی گوشی‌های اندرویدی تعریف کرد. در این رابطه، برند آمریکایی به طور رسمی تایید کرد که گوشی‌های پیکسل ۸ و پیکسل ۸ پرو تا ۸ سال بروزرسانی سیستم عامل و امنیتی را دریافت خواهند کرد. حالا اما به نظر می‌رسد تصمیم باعث شده که سامسونگ تجدیدنظری در سیاست‌های ارائه بروزرسانی‌های خود داشته باشد. تا قبل از گوگل، سامسونگ یکی از معدود تولیدکنندگان‌های اندرویدی بود که پشتیبانی طولانی‌مدتی از محصولات خود را ارائه می‌داد.

براساس جدیدترین گزارش منتشر شده، ظاهرا سامسونگ درنظر دارد مدت زمان ارائه بروزرسانی‌های امنیتی را افزایش دهد. در این راستا، یکی از مقام‌های ارشد سامسونگ به وبسایت SamMobile گفته است که غول فناوری کره در حال تصمیم‌گیری برای عرضه بروزرسانی‌های امنیتی به مدت بیش از پنج سال است.

image

این مقام مسئول برند کره در ادامه اعلام کرده که ارائه بروزرسانی‌های امنیتی برای بیشتر از پنج سال مربوط به قوانین جدیدی می‌شود که احتمالا در آینده‌ای نزدیک تصویب خواهند شد. منظور سامسونگ از قوانین جدید ظاهرا مربوط به تصمیم اتحادیه اروپا است که از شرکت‌ها درخواست می‌کند بروزرسانی‌های سیستمی را حداقل تا پنج سال برای گوشی‌های خود عرضه کنند.

شایان ذکر است که در حال حاضر، سامسونگ تنها به ارائه بروزرسانی‌های امنیتی اشاره کرده و برنامه زمانی عرضه بروزرسانی‌های سیستم عامل مشخص نشده است. انتظار می‌رود گوشی‌های سامسونگی به مانند سابق تا چهار بروزرسانی اصلی را دریافت کنند. با این وجود، پشتیبانی طولانی‌مدت از بروزرسانی‌های امنیتی خبر خوبی برای کاربران محسوب می‌شود.

هنوز مشخص نیست که سامسونگ چگونه برنامه عرضه طولانی‌مدت بروزرسانی‌های امنیتی را اجرایی خواهد کرد چرا که غول فناوری کره برای عرضه این بروزرسانی باید با شرکت‌های تولیدکننده تراشه هماهنگ شود. برخی از گوشی‌های سامسونگ از تراشه اختصاصی این شرکت یعنی اگزینوس استفاده می‌کنند در حالی که دیگر محصولات با تراشه‌های شرکت‌های کوالکام و مدیاتک روانه بازار شده‌اند. در نتیجه، سامسونگ باید این شرکت‌ها را قانع کند تا برنامه عرضه بروزرسانی‌ها را همراهی کنند.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)