خانهاخبار
اینستاگرام: یکی از مظنونین اصلی مشکل داغ کردن آیفون ۱۵ پرو!

اینستاگرام: یکی از مظنونین اصلی مشکل داغ کردن آیفون ۱۵ پرو!

به تازگی یک اینفلوئنسر دنیای فناوری ادعا کرده که پرچمدار اپل در حین استفاده از برنامه اینستاگرام به شدت داغ می‌کند.
۱۴۰۲/۷/۸

از زمان عرضه جهانی سری آيفون ۱۵ در هفته گذشته، کاربران گزارش کرده‌اند که گوشی‌های آيفون ۱۵ پرو و آيفون ۱۵ پرو مکس از مشکل تولید حرارت زیاد رنج می‌برند به طوریکه دمای دو دستگاه در برخی از مواقع به ۴۶ درجه سلسیوس می‌رسد. این مشکل ظاهرا زمانی به وجود می‌آید که گوشی‌های اپل در حال اجرای بازی‌های مختلف و یا در حال شارژ باشند. برخی از گزارش‌ها اذعان کرده‌اند که سری آيفون ۱۵ پرو در حین استفاده از شبکه‌های اجتماعی نیز به شدت داغ می‌کند.

image

حالا یک اینفلوئنسر دنیای فناوری به نام Marques Brownlee اخیرا ادعا کرده که مشکل تولید حرارت آیفون ۱۵ پرو تنها در زمانی که در حال گردش در شبکه اجتماعی اینستاگرام بوده رخ می‌داده است. طبق تجربه آقای Brownlee، تنها پس از پنج دقیقه استفاده از اینستاگرام، دستگاه به شدت داغ می‌کند و در حدود ۵ درصد از حجم باتری آن کاهش پیدا می‌کند. البته پس از گذشت مدتی کوتاه، شرایط به حالت عادی بازمی‌گردد.

از سوی دیگر، یک منتقد دنیای فناوری به نام iPhonedo در یک ویدئو یوتیوبی نیز اینستاگرام را مقصر اصلی داغ کردن سری آیفون ۱۵ پرو می‌داند. البته برخلاف گزارش‌های کاربران، این فعال حوزه فناوری اعلام کرده که مشکل موردنظر با نصب بروزرسانی iOS 17 و iPadOS 17 برای سری آيفون ۱۴ پرو و آیپد پرو آغاز شده است. این فعال فناوری همچنین گفته که این دستگاه‌ها ضمن تولید حرارت زیاد، با مشکل تخلیه باتری نیز مواجه شده‌اند.

طبق ادعای iPhonedo، به ازای یک دقیقه گردش در اینستاگرام یک درصد از حجم باتری سری آيفون ۱۴ پرو تخلیه می‌شود. برای مثال،  ده دقیقه استفاده از این شبکه اجتماعی باعث کاهش ۱۰ درصدی حجم باتری می‌شود. در ویدئویی که این کاربر به اشتراک گذاشته، دمای آيفون ۱۵ پرو مکس به سرعت از ۲۶ درجه سلسیوس به ۳۵ درجه سلسیوس افزایش پیدا می‌کند در حالی که چند درصد نیز از حجم باتری کم می‌شود. iPhonedo اذعان داشته که این مشکل تنها در هنگام کار با اینستاگرام ظاهر می‌شود.

image

برای بهبود مشکل تولید حرارت سری آیفون ۱۵ پرو، iPhonedo پیشنهاد کرده که کاربران در دستگاه خود حالت Low Power Mode را فعال کنند و سپس از اینستاگرام استفاده کنند. این راه‌حل تنها برای کاهش حرارت گوشی کاربرد دارد و تاثیری روی مصرف باتری آن ندارد. این فعال فناوری به طور مشخص بیان کرده که مشکل پیش‌آمده به اینستاگرام مربوط است و هیچ ربطی به آیفون ندارد.

اوایل سال جاری، یک کارمند سابق متا به نام جورج هیوارد ادعا کرد که اپلیکیشن فیس‌بوک به طور عمدی باتری گوشی کاربران را تخلیه‌ می‌کنند. متا این فرآیند را «آزمایش منفی» نام‌گذاری کرده که برای امتحان کردن قابلیت‌های مختلف و یا نحوه بارگذاری تصاویر کاربرد دارد. آقای هیوارد اعلام کرده که به دلیل شرکت نکردن در فرآیند آزمایش منفی، شرکت متا او را اخراج کرده است.

وکیل آقای هیوارد در شکایت‌نامه رسمی اذعان داشته که تخلیه باتری گوشی‌های کاربران خطرناک است چرا که ممکن است کاربر در زمان اضطراری به گوشی خود نیاز داشته باشد ولی گوشی به دلیل تخلیه شدید انرژی دشارژ شده باشد. حالا به نظر می‌رسد مشکل مشابه فیس‌بوک در حال تکرار برای اینستاگرام است. 

در حال حاضر، اپل هیچ واکنش به گزارش‌های کاربران نداشته و حتی iPhonedo نیز موفق نشده که با شرکت متا ارتباط برقرار کند. متاسفانه راه‌حل دقیقی هم برای مشکل تولید حرارت زیاد آيفون ۱۵ پرو ارائه نشده ولی به نظر می‌رسد قرار دادن دستگاه در حالت Low Power Mode می‌تواند مشکل داغ شدن را به طور موقتی برطرف کند.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (1 نظر)

سیدنادر مجنونی

۱۴۰۲/۷/۹
درود بر شما به نظر بنده و کار با 15 در این مدت 14 خیلی خیلی بهتره