خانهاخبار
کدام قابلیت‌های iOS 17 از روز اول عرضه نمی‌شوند؟

کدام قابلیت‌های iOS 17 از روز اول عرضه نمی‌شوند؟

در کنار آیفون‌های جدید، iOS 17 نیز به صورت همگانی منتشر می‌شود که البته چند ویژگی جدید خود را از روز اول در اختیار کاربران قرار نمی‌دهند. در ادامه با ما همراه باشید تا با این موارد آشنا شویم.
۱۴۰۲/۶/۱۱

نسخه جدید سیستم عامل آیفون‌ها با نام آی او اس ۱۷ در ماه سپتامبر همزمان با عرضه سری آيفون ۱۵ در دسترس عموم کاربران قرار خواهد گرفت که انبوهی از ویژگی‌های جدید را با خود به ارمغان خواهد آورد، اما برخی از این قابلیت‌ها متأسفانه در ابتدای زمان عرضه در دسترس نیست که در ادامه، با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

اپلیکیشن جدید Journal

image

 

طبق اعلام وب سایت اپل، دست کم سه قابلیت در ابتدای زمان عرضه در دسترس دارندگان آیفون‌ها نخواهد بود که به عنوان مورد نخست، باید به اپلیکیشن جدید ژورنال اشاره کنیم. به کمک این اپلیکیشن کاربران می‌توانند جور دیگری از زندگی خود لذت برده و خاطرات خود را ثبت و ضبط کنند.

اپلیکیشن Journal در آی او اس ۱۷ از یادگیری ماشینی برای پیشنهاد لحظاتی که تمایل به دیدن آن‌ها دارید، استفاده می‌کند. به این ترتیب شما می‌توانید تصاویر،‌موزیک‌ها و یا فعالیت‌های خود را به صورت ژورنال مشاهده کنید.

بر اساس اعلام اپل، این اپلیکیشن اواخر سال جاری میلادی در دسترس قرار می‌گیرد و به همراه ارائه نسخه عمومی در ماه سپتامبر، عرضه نمی‌شود.

امکانات جدید قابلیت ایردراپ

image

 

اپل از ویژگی NameDrop در آی او اس ۱۷ رونمایی کرد که به این ترتیب شما می‌توانید به آسان‌ترین شکل ممکن، شماره و اطلاعات تماس خود را با دارندگان آیفون‌ها به اشتراک بگذارید. این امکان از طریق قابلیت AirDrop و با نزدیک کردن دو آیفون به یکدیگر در دسترس خواهد بود.

اپل در رویداد WWDC 2023 از ویژگی دیگری در حوزه ایردراپ رونمایی کرد که به شما اجازه می‌دهد تا پروسه ارسال فایل از طریق AirDrop را به کمک وای فای پیگیری کنید. به این ترتیب شما می‌توانید عملیات ارسال از طریق ایردراپ را آغاز کرده و در صورت دور شدن آیفون‌ها از یکدیگر، این پروسه از طریق امواج وای فای ادامه پیدا خواهد کرد. 

قابلیت جدید ارسال فایل و اسناد از طریق ایردراپ با هماهنگی Wi-Fi متأسفانه به اواخر سال جاری میلادی موکول شده و در ابتدای امر در دسترس نخواهد بود.

پلی لیست‌های تعاملی در اپل موزیک

image

 

سرویس موزیک اپل با نام Apple Music بالاخره به قابلیت دسترسی به پلی لیست‌های تعاملی مجهز شد، اما متأسفانه این گزینه هم همزمان با اولین نسخه عمومی در دسترس نخواهد بود.

با این ویژگی شما می‌توانید از دوستان خود بخواهید که به پلی لیست‌های شما وارد شوند. به این ترتیب هر کدام از آن‌ها می‌توانند ترک‌های دلخواه خود را به این لیست اضافه کنند، ترتیب موزیک‌ها را تغییر دهند، آیتم‌های دلخواه را حذف کنند و در نهایت از ایموجی‌ها برای ارائه ری‌اکشن به موزیک‌های در حال پخش استفاده کنند.

اپل اعلام کرده است که این قابلیت نیز تا پایان سال جاری میلادی ارائه خواهد شد.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)