خانهاخبار
ایسوس به تولید گوشی‌های ذن‌فون پایان داد!

ایسوس به تولید گوشی‌های ذن‌فون پایان داد!

به تازگی گزارشی منتشر شده که خبر از تعطیل شدن بخش تولید گوشی‌های ذن‌فون توسط شرکت ایسوس را می‌دهد.
۱۴۰۲/۶/۵

گوشی‌های ذن‌فون ایسوس، یکی از بهترین و تنها گزینه‌ها در بین پرچمداران جمع و جور اندرویدی محسوب می‌شوند و در سال‌های اخیر، بسیاری از رسانه‌های فعال در حوزه تکنولوژی به تحسین این گوشی‌ها پرداخته‌اند. گوشی ایسوس ذن‌فون ۱۰ که طی ماه جولای امسال به بازار آمد؛ از نمایشگری ۵.۹۲ اینچی با نرخ نوسازی ۱۴۴ هرتزی استفاده می‌کند و پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۸ نسل دوم را به همراه دارد.

image

 

متاسفانه، به تازگی شاهد انتشار گزارشی از خبرگزاری Technews Taiwan هستیم که خبر از تعطیلی بخش تولید گوشی‌های ذن‌فون توسط ایسوس و انتقال کارمندان آن به بخش‌های دیگر مانند بخش راگ‌فون را می‌دهد. در چند وقت اخیر، شرکت ایسوس در حال اعمال برخی تغییرات درون سازمانی بوده که موجب تعطیلی چند بخش مختلف از این شرکت شده است.

به ادعای این گزارش، ایسوس ذن‌فون ۱۰ آخرین گوشی در این سری خواهد بود و اعضای این تیم دیگر روی طراحی سری گوشی‌های گیمینگ راگ‌فون فعالیت می‌کنند. در ماه‌های اخیر، ایسوس دیگر اجازه آنلاک کردن بوت‌لودر گوشی‌های ذن‌فون را به کاربران نمی‌داد و همچنین شاهد حذف فرم‌ور‌های قدیمی سری ذن‌فون از وب‌سایت این شرکت بودیم. به نظر رسیده که این شرکت تایوانی از چند وقت قبل قصد پایان بخشیدن به کار سری ذن‌فون را داشته است.

image

 

ایسوس هنوز بیانیه‌ای رسمی در مورد تعطیلی بخش ذن‌فون را منتشر نکرده است؛ اما در صورت حقیقت داشتن این گزارش، با یک آسیب جدی به اکوسیستم گوشی‌های ایسوس روبرو هستیم و طرفداران گوشی‌های کوچک نیز یکی از بهترین گزینه‌های بازار را از دست خواهند داد.

گوشی‌هایی کوچک‌تر از ۶ اینچ همچنان طرفداران خود را دارند؛ اما فروش آنها معمولا برای شرکت‌ها سودآور نیست و حتی اپل نیز مجبور شد تا سری آیفون‌های مینی را بازنشسته کرده و به جای آنها گوشی‌های آیفون پلاس با نمایشگر ۶.۷ اینچی را به بازار عرضه کند. در سوی دیگر، بعید به نظر می‌رسد که شاهد معرفی یک گوشی جمع و جور در سری راگ‌فون باشیم؛ زیرا نمایشگر‌های بزرگ بخش مهمی از تجربه گوشی‌های گیمینگ به حساب می‌آیند.

image

 

شما درباره پایان کار گوشی‌های ذن‌فون ایسوس چه فکر می‌کنید؟ آیا از طرفداران این گوشی‌های کوچک و سایر پرچمداران جمع و جور هستید یا همانند اکثر کاربران، به استفاده از گوشی‌های بزرگ علاقه دارید؟

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)