خانهاخبار
رابط کاربری One UI 6 پشتیبانی رسمی از کروم‌کست را به محصولات سامسونگ می‌آورد

رابط کاربری One UI 6 پشتیبانی رسمی از کروم‌کست را به محصولات سامسونگ می‌آورد

به تازگی مشخص شده که رابط کاربری جدید One UI 6 سامسونگ پشتیبانی رسمی از کروم‌کست را به محصولات این شرکت اضافه می‌کند.
۱۴۰۲/۵/۳۰

قابلیت‌هایی چون اسکرین میرورینگ و امکان کست محتوا، کاربرد‌های فراوانی دارند؛ اما وجود پروتکل‌های متفاوت مانند کروم‌کست/گوگل کست، میراکست و اپل ایرپلی، عمدتا باعث شده تا پشتیبانی از آنها بسیار محدود و در انحصار اکوسیستم همان شرکت باشد. خوشبختانه، اوضاع برای کاربران گوشی‌های سامسونگ در حال بهتر شدن است و رابط کاربری جدید One UI 6، پشتیبانی رسمی از پروتکل کروم‌کست را به گوشی‌های گلکسی اضافه می‌کند.

image

 

به گزارش خبرگزاری SamMobile، کاربران در رابط کاربری One UI 6 می‌توانند با مراجعه به بخش‌های Settings > Connected Devices > Smart View و سپس انتخاب منوی سه نقطه، وارد بخش Settings و سپس Labs شوند و گزینه جدید Chromecast Support را فعال کنند.

image

 

قابلیت کست محتوا در گوشی‌های سامسونگ که اسمارت ویو نام دارد؛ بر پایه پروتکل میراکست ساخته شده و به همین دلیل، تا به حال پشتیبانی رسمی از کروم‌کست در این گوشی‌ها دیده نمی‌شد. در نسخه فعلی رابط کاربری گوشی‌‌های این شرکت یا همان One UI 5.1، این ویژگی در تنظیمات مخصوص توسعه دهندگان قرار داشته و برای فعالسازی آن، کاربران باید به اپلیکیشن Smart View مراجعه کنند و سپس منوی سه نقطه و بخش About Smart View را باز کرده و برای فعالسازی تنظیمات توسعه دهندگان، ۱۰ بار روی متن Smart View کلیک کنند. برای دسترسی به این تنظیمات، باید پسوورد #00rtsp00 را وارد کرد و سپس تنظیمات مخفی پشتیبانی از کروم‌کست قابل مشاهده است.

با وجود اضافه شدن گزینه کروم‌کست به One UI 6، این ویژگی هنوز در فاز آزمایشی بوده و پایداری کست معمولی سامسونگ را ندارد؛ اما دسترسی ساده‌تر به آن برای افرادی که از تلویزیون‌های مبتنی بر گوگل تی وی یا ستاپ باکس‌هایی چون کروم‌کست استفاده می‌کنند؛ خبر خوبی محسوب می‌شود.

image

 

درباره این قابلیت جدید رابط کاربری One UI 6 چه می‌اندیشید؟ آیا شما نیز برای پخش محتوا به صورت بی‌سیم روی تلویزیون هوشمند خود، از قابلیت اسمارت ویو استفاده می‌کنید؟

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)