خانهاخبار
باور نوجوانان: گوشی‌های اندرویدی برای افراد با سن بالا مناسب هستند!

باور نوجوانان: گوشی‌های اندرویدی برای افراد با سن بالا مناسب هستند!

به گزارش خبرگزاری وال استریت ژورنال، اکثر نوجوانان باور دارند که گوشی‌های اندرویدی تنها برای افراد مسن کاربردی هستند.
۱۴۰۲/۵/۲۹

به گزارش وال استریت ژورنال، اغلب جوانان این روزها بر این باور هستند که گوشی‌های هوشمند اندرویدی برای افراد مختلف با سن بالا مناسب هستند. به عنوان مثال یک جوان ۲۰ ساله با نام عبدل چمبرلین در ماه آوریل یک ویدئویی را منتشر کرد که در آن این عبارت را بر زبان آورده بود: در سال ۲۰۲۳ به من می‌گویی که از یک محصول اندرویدی استفاده می‌کنی؟ تو حداقل ۵۰ سال سن داری! او در این ویدئو به این موضوع اشاره کرده است که گوشی‌های اندرویدی، برای والدین و افراد با سن بالا مناسب است.

دانش‌آموزان در دبیرستان، افرادی که از گوشی اندرویدی استفاده می‌کنند را با لقب‌های فقیر و قرون وسطایی خطار می‌کنند و این موضوع باعث ایجاد مزاحمت‌های زیاد برای آن‌ها شده است. کاربرانی که از آيفون استفاده می‌کنند، در گروه‌ها می‌توانند تصاویر با کیفیت بالا ارسال کنند، نوتیفیکیشن رسیدن پیام را دریافت کنند، نشانگر تایپ را ملاحظه کنند و از رمزنگاری سرتاسری لذت ببرند؛ به این ترتیب زمانی که شخصی با گوشی اندرویدی وارد گروه می‌شود، تمامی این امکانات را از دست می‌دهد و پیام‌های وی نیز در یک حباب سبز رنگ (به جای رنگ آبی) ظاهر می‌شود.

به گزارش Statcounter، در کشور آمریکا رقابت میان آی او اس و اندروید به صورت هیجان انگیزی در حال پیشرفت بوده و برتری با آی او اس (57 به 42 درصد) است. در تحقیقات انجام شده روی 7100 نوجوان، 87 درصد از آن‌ها از آیفون استفاده کرده و برای ارتقاء دیوایس خود نیز به دنبال جایگزین کردن آن با مدل جدیدتری از این گوشی هوشمند هستند. البته اگر نگاهی به آمار جهانی بیندازیم، می‌بینیم که گوشی‌های اندرویدی 71 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده و تنها 28 درصد از این سهم، به دارندگان آيفون اختصاص پیدا کرده است.

image

 

البته بد نیست بدانید که گوگل نیز در اپلیکیشن پیام‌رسان خود چنین قابلیت‌هایی را در اختیار کاربران قرار داده است، اما هر دو کاربر ارسال و دریافت کننده، باید از سیستم عامل اندروید استفاده کنند. به این ترتیب اگر یک کاربر با گوشی آيفون خود وارد چنین گروهی شود، تمامی امکانات را از دست خواهد داد.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)