خانهاخبار
ارسال دایرکت زودتر از آنچه تصور می‌شد به تردز می‌آید

ارسال دایرکت زودتر از آنچه تصور می‌شد به تردز می‌آید

تیم سازنده تردز و مدیر عامل اینستاگرام با دیدن پیشرفت سریع تردز، قصد دارند ویژگی‌های جدید را زودتر از برنامه قبلی عرضه کنند.
۲۵ تیر ۱۴۰۲

اپلیکیشن تردز ساخته متا و رقیم مستقیم توییتر، در پنج روز اول خود به ۱۰۰ میلیون مشترک دست یافته و به نظر می‌رسد که متا با دیدن این سرعت از پیشرفت قصد دارد ویژگی‌های جدید در این برنامه را زودتر از حد انتظار عرضه کند. در ابتدا آدام موسری مدیر عامل اینستاگرام گفته بود که پیام‌های دایرکت به این زودی‌ها در تردز عرضه نخواهد شد؛ این پیام‌ها، پیام‌هایی هستند که به صورت خصوصی در همان پلتفرم بین یک کاربر با کاربر دیگر رد و بدل می‌شوند.

اما اکنون به نظر می‌رسد که تردز قابلیت پیام‌های دایرکت را زودتر از حد انتظار دریافت کند. Buisiness Insider یک یادداشت داخلی فاش شده از اینستاگرام را به دست آورده که در آن ذکر شده پیام‌های دایرکت به همراه برخی ویژگی‌های دیگر، به زودی به تردز می‌آیند.

image

 

این خبر خوبی برای تردز است، زیرا افزودن ویژگی دایرکت به این معنی است که هرکسی در این پلتفرم بخواهد با مشترک دیگری به طور خصوصی صحبت کند، می‌تواند بدون خروج از تردز و رفتن به برنامه‌های پیام‌رسان دیگر این کار را انجام دهد. اما چه چیزی باعث شده تا متا تصمیم بگیرد جدول زمانی عرضه این ویژگی را تغییر دهد؟ گمانه‌زنی‌ها حاکی از این است که سازندگان این برنامه نظر مدیر اینستاگرام را جلب کرده و بر اهمیت راه‌اندازی آن برای تردز تاکید کرده‌اند.

موسری همچنین پیش‌تر گفته بود که جستجوها، ترندها و تاپیک‌های بهبود یافهت هم به زودی برای تردز ارایه می‌شود. علاوه بر این تردز قول پشتیبانی از چندین حساب کاربری، فید به ترتیب زمان منتشر شده و امکان ویرایش پست‌ها، پشتبانی از هشتگ‌ها را داده است که ظاهرا به زودی عرضه می‌شوند. موضوع دیگر حذف اکانت تردز بدون اجبار حذف اکانت اینستاگرام است که این هم در آینده‌ای نزدیک حل خواهد شد. در نهایت هم به نظر می‌آید هنگامی که تردز به حد نساب مورد نظر متا رسید، این شرکت درآمدزایی از تردز را شروع خواهد کرد.

اپلیکیشن تردز شروع خوبی برای تحت فشار قرار دادن ایلان ماسک و تیمش برای جذب تبلیغ‌کنندگان بیشتر و مثبت کردن جریان نقدی بود که بر توییتر وارد شده است و مارک زاکربرگ به خوبی این موضوع را فهمیده بود. به هر شکل ما نمی‌دانیم که زمان دقیق عرضه قابلیت پیام‌های دایرکت و سایر ویژگی‌ها کی خواهد بود، اما با توجه به گزارش‌ها به نظر نمی‌رسد که زیاد طول بکشد؛ موسری مدیر اینستاگرام به اندازه کافی باهوش هست که بفهمد می‌تواند با راه‌اندازی این ویژگی‌ها زودتر از حد ممکن، تردز را موفق کند.جدیدترین‌ اخبار

ماژول دوربین مک‌بوک‌ها کوچکتر می‌شود

تحلیلگر معتبر اپل امروز گزارش داده که این شرکت به دنبال ماژول دوربین کامپکت برای مک‌های خود است که موجب می‌شود این قسمت کوچکتر، و فضای بالای مک‌بوک‌ها بیشتر شود.

بیشتر بخوانید
تغییرات سیری در آی‌اواس ۱۸ زودتر از موعد مقرر از راه می‌رسند

عاشقان سیری، خوشحال باشید! خبرهای تازه از کمپانی اپل حاکی از آن است که دستیار صوتی محبوب‌تان قرار است دستخوش تحولی اساسی شود.

بیشتر بخوانید
فروشگاه بازی‌های اپیک به زودی روی آیفون‌های اروپا می‌آید

زور اپل به اتحادیه اروپا نرسید و بعد از مدت‌ها درگیری حقوقی فروشگاه اپیک گیمز در اروپا روی iOS منتشر می‌شود.

بیشتر بخوانید