خانهاخبار
جنجال تازه توییتر؛ ایلان ماسک تعداد توییت‌های قابل مشاهده توسط کاربران در روز را محدود کرد!

جنجال تازه توییتر؛ ایلان ماسک تعداد توییت‌های قابل مشاهده توسط کاربران در روز را محدود کرد!

ایلان ماسک به تازگی با تصمیمی جنجالی، توییتر را به نخستین شبکه اجتماعی تبدیل کرده که تعداد پست‌های قابل مشاهده توسط کاربران در روز را محدود می‌کند!
۱۱ تیر ۱۴۰۲

ایلان ماسک به تازگی تصمیم جنجالی جدیدی برای شبکه اجتماعی توییتر گرفته که با واکنش‌های شدیدا منفی از سوی کاربران و فعالان صنعت تکنولوژی روبرو شده است. این میلیاردر که شبکه اجتماعی توییتر را طی سال گذشته میلادی خریداری کرده بود؛ می‌گوید که به دلیل مقابله با جمع آوری گسترده دیتا از توییتر توسط سایرین، کاربران جدید و تایید نشده این شبکه اجتماعی محدود به مشاهده ۴۰۰ توییت در روز خواهند بود. این محدودیت برای کاربران فعلی تایید نشده، معادل با ۸۰۰ توییت در روز است و نهایتا، کاربران با تیک آبی نیز می‌توانند ۸٫۰۰۰ توییت در روز را مشاهده کنند.

image

 

آقای ماسک در ابتدا محدودیت‌های سخت‌گیرانه‌تری را برای کاربران توییتر وضع کرده بود؛ اما پس از مشاهده بازخورد منفی کاربران و رسانه‌ها، به رسم همیشه رویکرد خود را تغییر داد. محدودیت ابتدایی برای اکانت‌های تایید نشده جدید، معادل با ۳۰۰ توییت در روز بود و اکانت‌های قدیمی توییتر و کاربران با تیک آبی نیز به ترتیب امکان مشاهده ۶۰۰ یا ۶٫۰۰۰ توییت در طول روز را داشتند.

image

 

به نظر رسیده که هدف اصلی ایلان ماسک از این کار‌ها، تشویق کاربران برای تهیه اشتراک ۸ دلاری توییتر بلو است. وی که برای به فروش گذاشتن تیک آبی با انتقادات فراوانی روبرو شده بود؛ چندی پیش اعلام کرد که کاربران توییتر بلو می‌توانند توییت‌هایی با حداکثر ۲۵٫۰۰۰ کاراکتر را منتشر کنند. این محدودیت در گذشته، به ۱۰٫۰۰۰ کاراکتر می‌رسید که باز هم از توییت‌های حداکثر ۲۸۰ کلمه‌ای کاربران عادی بهتر است.

اعمال چنین محدودیتی برای یک شبکه اجتماعی که نیاز به تعامل کاربران را دارد؛ چندان عقلانی به نظر نرسیده و به عقیده بسیاری، موجب کاهش محبوبیت توییتر خواهد شد. مسلما، افراد زیادی نیز حاضر نخواهند بود تا صرفا برای مشاهده توییت‌های بیشتر، مبلغی معادل ۸ دلار در ماه را به توییتر پرداخت کنند.

image

 

اکثر شرکت‌ها، با اینگونه تصمیمات مدیریت عجیب و غریب بیگانه نیستند. برای مثال، «جان لجر»، مدیر عامل سابق اپراتور تی-موبایل نیز به واسطه رویکرد‌ها و تصمیمات غیر معمول خود شناخته شده بود؛ اما وی توانست تا تی-موبایل را از یکی از زیر مجموعه‌های اپراتور اسپرینت، به رقیب اصلی ورایزن در آمریکا تبدیل کند. در سوی دیگر، تصمیمات ایلان ماسک برای توییتر همواره عجیب و نادرست به نظر می‌رسند. نکته جالب ماجرا این است که آقای «لجر» در اکتبر سال گذشته، خطاب به «ایلان ماسک» توییت کرده بود که بهتر است مدیریت توییتر به دست وی سپرده شود!

image

 

درباره این محدودیت عجیب شبکه اجتماعی توییتر چه فکر می‌کنید؟ آیا «ایلان ماسک» موفق خواهد شد تا با تشویق کاربران برای تهیه اشتراک توییتر بلو، سود بیشتری از این شبکه اجتماعی کسب کند یا عقیده دارید که سیاست‌های وی موجب نابودی توییتر خواهند شد؟جدیدترین‌ اخبار

ماژول دوربین مک‌بوک‌ها کوچکتر می‌شود

تحلیلگر معتبر اپل امروز گزارش داده که این شرکت به دنبال ماژول دوربین کامپکت برای مک‌های خود است که موجب می‌شود این قسمت کوچکتر، و فضای بالای مک‌بوک‌ها بیشتر شود.

بیشتر بخوانید
تغییرات سیری در آی‌اواس ۱۸ زودتر از موعد مقرر از راه می‌رسند

عاشقان سیری، خوشحال باشید! خبرهای تازه از کمپانی اپل حاکی از آن است که دستیار صوتی محبوب‌تان قرار است دستخوش تحولی اساسی شود.

بیشتر بخوانید
فروشگاه بازی‌های اپیک به زودی روی آیفون‌های اروپا می‌آید

زور اپل به اتحادیه اروپا نرسید و بعد از مدت‌ها درگیری حقوقی فروشگاه اپیک گیمز در اروپا روی iOS منتشر می‌شود.

بیشتر بخوانید