خانهاخبار
ویژگی تماس اضطراری ماهواره‌ای آیفون ۱۴ جان یک کوهنورد را نجات داد

ویژگی تماس اضطراری ماهواره‌ای آیفون ۱۴ جان یک کوهنورد را نجات داد

گزارش‌های نجات جان افراد توسط آیفون ۱۴ روز به روز در حال افزایش است و ظاهرا رقیب جدیدی برای اپل واچ در نجات جان افراد ظهور کرده است!
۱۴۰۲/۴/۶

قابلیت تماس اضطراری از طریق ماهواره که در آیفون ۱۴ معرفی شد، به تازگی یک کوهنورد را که در مسیر مورد نظرش مجروح شده بود، نجات داد. به گزارش ABC7 این کوهنورد در حال پیاده‌روی در بخش دور افتاده‌ای از منطقه «Trail Canyon Falls» در جنگل ملی آنجلس بوده که دچار حادثه شده است.

image

 

ظاهرا زمانی که او در حال گذر از محل بوده، آن قسمت فرو ریخته و پایش شکسته است. نه گوشی او آنتن داشته که بتواند با اورژانس تماس بگیرد و نه کسی همراه او بوده که به او کمک کند، اما آیفون ۱۴ او به یاری‌اش رسیده است. این کوهنورد گفته: «خوشبختانه گوشی من دارای قابلیت تماس اضطراری ماهواره‌ای بود که می‌توانستم با آن از طریق ماهواره نیروهای امداد را خبر کنم».

بخش عملیات هوایی اداره آتش نشانی لس آنجلس پس از دریافت تماس ماهواره‌ای این شخص، توانسته در زمان مناسب به این شخص دسترسی پیدا کند و او را با موفقیت با استفاده از هلیکوپتر به نقطه‌ای امن منتقل کند.

طبق گفته کلانتر شهر لس آنجلس، سه مورد نجات جان افراد در منطقه مذکور از اول سال تا به حال، فقط توسط آیفون صورت گرفته است. در دسامبر سال گذشته (آذر ۱۴۰۱)، یک وسیله نقلیه از کنار کوهی در بزرگراه جنگل آنجلس عبور می‌کرده که تصادف کرده و ویژگی تماس اضطراری ماهواره‌ای بوده که با امدادگران تماس گرفته است و البته موارد مشابه دیگری هم در این مدت پیش آمده که موجب نجات جان افراد شده است.

قابلیت تماس اضطراری از طریق ماهواره برای همه کاربران آیفون ۱۴ در دسترس است و در مواقع اضطراری و عدم دسترسی آنها به وای فای یا شبکه تلفن همراه، فعال می‌شود. این ویژگی ابتدا در آمریکا و کانادا فعال بود، اما اپل طبق قولی که داد، آن را با گذشت زمان به کشورهای بیشتری در نقاط دیگر جهان گسترش داده است.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)