خانهاخبار
گلکسی زد فلیپ ۵ قادر خواهد بود نقشه‌های گوگل را روی نمایشگر کوچک ثانویه خود اجرا کند

گلکسی زد فلیپ ۵ قادر خواهد بود نقشه‌های گوگل را روی نمایشگر کوچک ثانویه خود اجرا کند

صفحه نمایش خارجی گلکسی زد فلیپ ۵ به طور قابل توجهی بزرگتر خواهد شد که یکی از نقاط قوت این محصول محسوب می‌شود.
۱ تیر ۱۴۰۲

مهم‌ترین ارتقای گوشی گلکسی زد فلیپ ۵ سامسونگ، نمایشگر بزرگتر بیرونی آن نسبت به گلکسی زد فلیپ ۴ خواهد بود که از اندازه کوچک ۱٫۹ اینچی (۵۱۲ در ۲۶۰ پیکسل) به ۳٫۴ اینچ (۷۲۰ در ۷۴۸ اینچ) گسترش می‌یابد که موجب می‌شود سامسونگ بتواند قابلیت اجرای اپلیکیشن‌ها را به نمایشگر بیرونی بیاورد، زیرا قبلا فقط ویجت‌های اساسی و مهم در این صفحه نمایش نشان داده می‌شد.

ظاهرا این شرکت با گوگل همکاری کرده است تا برنامه‌هایی مانند گوگل مپز را در این نمایشگر ثانویه بگنجاند که خبر خوبی است؛ در حال حاضر مشخص نیست که چه میزان از عملکرد نقشه‌های گوگل را قرار است در نمایشگر کوچکتر گلکسی زد فلیپ ۵ در هنگام بسته بودن این گوشی شاهد باشیم، می‌تواند به مانند موتو ریزر ۴۰ اولترا کل برنامه باشد یا اینکه سامسونگ صرفا به یه نسخه کوچکتر اکتفا کرده باشد.

image

مقایسه نمایشگر بیرونی گلکسی زد فلیپ ۴ (سمت چپ) در مقابل گلکسی زد فلیپ ۵ (سمت راست)

رابط کاربری نقشه‌های گوگل در ریزر با مشکلاتی مواجه شد، زیرا برای سوراخ‌های پانچ دوربین بهینه نشده بود. این مشکل برای گلکسی زد فلیپ ۵ و صفحه نمایش پوشه‌ای شکل آن نیز وجود خواهد داشت و باید دید که آیا سامسونگ فکری به حال آن کرده است یا خیر.

به هر حال سایر برنامه‌های گوگل از جمله پیام‌ها و یوتیوب می‌توانند از نمایش خارجی نیز در دسترس باشند. البته سامسونگ اگر بخواهد منطقی رفتار کند، باید اپلیکیشن‌های One UI را به نمایشگر ثانویه گلکسی زد فلیپ ۵ بیاورد.

احتمالا اندازه این نمایشگر، به اندازه صفحه نمایش بیرونی گلکسی زد فولد نخواهد بود، اما پنل ۳٫۴ اینچی جدید به این معنی است که نیاز کمتری به باز کردن گوشی خواهید داشت که این امر موجب می‌شود تا روند فرسایش بدنه و نمایشگر داخلی دستگاه کند شود.

رونمایی رسمی از دستگاه‌های تاشو سامسونگ ۲۶ جولای (۴ مرداد) تعیین شده است که با نزدیکتر شدن به این تاریخ، بدون شک اخبار بیشتری از این محصولات به بیرون درز حواهد کرد.جدیدترین‌ اخبار

Honor-x50i-gsm-ir
مشخصات فنی کامل میان‌رده جدید آنر لو رفت

آنر به زودی از یک گوشی میان‌رده به نام آنر X60i رونمایی خواهد کرد که حالا مشخصات فنی آن فاش شده است.

بیشتر بخوانید
خبری ناامید کننده برای کسانی که در انتظار آیفون ۱۷ هستند

در روزهای اخیر خبری داشتیم مبنی بر اینکه آیفون ۱۷ از تراشه فوق‌العاده ۲ نانومتری شرکت TSMC استفاده خواهد کرد که قدرت بسیار بیشتری را همراه با مصرف بسیار کمتر به ارمغان می‌آورد. حالا افشاگری معتبر این خبر را رد کرده است.

بیشتر بخوانید
شرکت HMD قصد دارد دو گوشی کاملا جدید را رونمایی کند

گوشی‌های کرِست و کرِست مکس دو گوشی هستند که گفته می‌شود به هیچ عنوان ربطی مدل‌هایی مانند پالس از این شرکت ندارند که فقط تغییر نام داده شده باشند؛ بلکه دو گوشی قدرتمند با ویژگی‌های قابل توجه و متفاوت هستند.

بیشتر بخوانید