خانهاخبار
پیکسل 7a احتمالا به نسخه ضعیف‌شده تراشه تنسور G2 مجهز شده است

پیکسل 7a احتمالا به نسخه ضعیف‌شده تراشه تنسور G2 مجهز شده است

به نظر می‌رسد گوگل برای کاهش قیمت نهایی میان‌رده جدید خود، مجبور به استفاده از نسخه ضعیف‌تر تراشه تنسور G2 شده است.
۳۰ خرداد ۱۴۰۲

گوگل اخیرا در طی کنفرانس توسعه‌دهندگان I/O از میان‌رده جدید خود به نام پیکسل 7a رونمایی کرد که ارزان‌ترین نسخه سری پیکسل ۷ به شمار می‌رود. با این وجود، این میان‌رده پرمیوم به تراشه به کار رفته در سری پرچمدار پیکسل ۷ یعنی تنسور G2 مجهز شده است. حالا اما براساس جدیدترین گزارش منتشر شده، به نظر می‌رسد تراشه پیکسل 7a با سخت‌افزار موجود در سری پرچمدار گوگل مقداری متفاوت است. 

image

افشاگری برجسته به نام Kamila Wojciechowaska به تازگی ادعا کرده است که تراشه تنسور G2 به کار رفته در پیکسل 7a از نظر فناوری بسته‌بندی (Packaging) با تراشه تنسور سری پیکسل ۷ تفاوت‌هایی دارد. در این راستا، گزارش شده است که سخت‌افزار میان‌رده گوگل از فناوری IPOP بهره می‌برد در حالی که تراشه حاضر در سری پیکسل ۷ از بسته‌بندی FOPLP-PoP برخوردار است. 

با توجه به این موضوع، این افشاگر اذعان داشته است که فناوری IPOP در مقایسه با فناوری FOPLP مقداری ضخیم‌تر و بزرگ‌تر است و همچنین گرمای بیشتری تولید می‌کند. البته Wojciechowska اعلام کرده است که هنوز مشخص نیست که آیا تفاوت در فناوری بسته‌بندی تراشه پیکسل 7a باعث تفاوت در عملکرد آن با سخت‌افزار سری پیکسل ۷ خواهد شد و یا هر دو تراشه از قدرت پردازشی یکسانی بهره می‌برند.

image

شایان ذکر است که طبق بررسی‌های انجام شده، پیکسل 7a در اکثر زمینه‌ها عملکرد پردازشی مشابه‌ای با سری پیکسل ۷ داشته است. البته این گوشی از نظر پردازش‌های گرافیکی مقداری ضعیف‌تر از نسخه استاندارد سری پیکسل ۷ ظاهر شده است. قدرت کمتر پردازنده گرافیکی پیکسل 7a ممکن است به فناوری بسته‌بندی ضعیف‌تر آن مربوط شود. جدیدترین‌ اخبار

Honor-x50i-gsm-ir
مشخصات فنی کامل میان‌رده جدید آنر لو رفت

آنر به زودی از یک گوشی میان‌رده به نام آنر X60i رونمایی خواهد کرد که حالا مشخصات فنی آن فاش شده است.

بیشتر بخوانید
خبری ناامید کننده برای کسانی که در انتظار آیفون ۱۷ هستند

در روزهای اخیر خبری داشتیم مبنی بر اینکه آیفون ۱۷ از تراشه فوق‌العاده ۲ نانومتری شرکت TSMC استفاده خواهد کرد که قدرت بسیار بیشتری را همراه با مصرف بسیار کمتر به ارمغان می‌آورد. حالا افشاگری معتبر این خبر را رد کرده است.

بیشتر بخوانید
شرکت HMD قصد دارد دو گوشی کاملا جدید را رونمایی کند

گوشی‌های کرِست و کرِست مکس دو گوشی هستند که گفته می‌شود به هیچ عنوان ربطی مدل‌هایی مانند پالس از این شرکت ندارند که فقط تغییر نام داده شده باشند؛ بلکه دو گوشی قدرتمند با ویژگی‌های قابل توجه و متفاوت هستند.

بیشتر بخوانید